DOLAR
32,8895
EURO
35,8414
ALTIN
2.534,19
BIST
11.172,75


MİTSO, MİLANO YAPI FUARINDA

MİTSO, MİLANO YAPI FUARINDA
26.03.2015 16:03
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası,  İtalya’nın Milano kentinde yapılan Made Expo Milano Yapı Fuarı’na katıldı. Giderlerini kendileri karşılamak üzere üyelerini Milano’ya götüren MİTSO, Milano’da Türkiye Büyükelçiliğini ve Türk – İtalyan İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.

MİTSO, İtalya’nın Milano kentinde  yapılan Made Expo Milano Yapı Fuarı’na bir iş gezisi düzenledi. Geziye, bazı oda yöneticileriyle Milaslı bazı işadamları katıldılar. Fuara katılanların uçak bileti, konaklama ve fuar ziyareti giderlerinin yarısı kendileri tarafından yarısı ise KOSGEP tarafından karşılandı. Fuarda, modern inşaat teknolojisi ve ürünlerini gören MİTSO yöneticileri ve işadamları Türkiye’nin Milano Büyükelçiliğini de ziyaret ettiler. Türkiye Büyükelçiliğinin Ticaret Ataşesi Mehmet Burak Yılmaz ile görüşen MİTSO heyeti ayrıca Türk – İtalyan İşadamları Derneği (TUNA) yöneticileriyle de iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesiyle ilgili bir görüşme yaptılar.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve MİTSO heyeti, Milano Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Mehmet Burak Yılmaz’a Milas zeytinyağı armağan ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milano Yapı Fuarı’nın Milaslı işadamları için çok yararlı geçtiğini belirterek “Özellikle Milas’ta inşaat sektörüyle ilgili olan arkadaşlarımız, fuardan çok etkilendiler. Sektöre bakışlarının değiştiğini ve çok etkilendiklerini ve bundan sonra tüm yapı fuarlarına katılmak istediklerini belirttiler. Odamız, üyelerimizin ufkunun açılması, yeni iş ve yatırım alanlarını tanımaları amacıyla bu tür uluslararası fuarlara katılmak için çaba gösteriyor. Üstelik bu fuarlara katılan işadamlarımızın uçak bileti, konaklama ve fuar ziyaret giderlerinin yüzde 50’si KOSGEP tarafından karşılanıyor. Böyle de bir avantajları var” diye konuştu.

IMG_5843