DOLAR
33,0529
EURO
36,0227
ALTIN
2.554,20
BIST
11.156,20


MİTSO Öğretmenler Günü’nü kutladı. KÖY ENSTİTÜLÜ ÖĞRETMENLER MİTSO’NUN KONUĞU OLDULAR

MİTSO Öğretmenler Günü’nü kutladı. KÖY ENSTİTÜLÜ ÖĞRETMENLER MİTSO’NUN KONUĞU OLDULAR
25.11.2014 17:08
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, bu yıl öğretmenler gününü farklı bir öneriyle kutladı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve oda genel sekreteri Kazım Sarıoğlu, Atatürk İlkokulu’ndan öğretmenleri olan Ahmet ve Birsen Bolat‘ı evlerinde ziyaret ettiler. Akşam ise MİTSO yönetimi tarafından Milas’taki Köy Enstitülü öğretmenlere oda lokalinde akşam yemeği ikram edildi. Yemeğe, eşleri de öğretmen olan Milas Kaymakamı Fuat Gürel ile Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş de katıldılar.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile oda genel sekreteri Kazım Sarıoğlu, Atatürk İlkokulunda öğretmenleri olan Ahmet ve Birsen Bolat‘ı ziyaret ettiler. İlkokulda Ahmet Bolat’ın öğrencisi olan Reşit Özer ile Kazım Sarıoğlu’nun öğretmenlerinin ellerini öptüler. Reşit Özer ile Kazım Sarıoğlu öğretmenleri Ahmet ve Birsen Bolat ile süre okul yıllarından ve anılarından söz ederek o günleri andılar.

Öğretmenler Günü nedeniyle MİTSO akşamleyin de Milas’lı Köy Enstitülü öğretmenleri akşam yemeğinde buluşturdu. Yemeğe eşleri de öğretmen olan Milas Kaymakamı Fuat Gürel ile Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş de katıldılar. MİTSO Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Gülen‘in koordinasyonunda yapılan yemeğe, hayatta kalan ve halen Milas’ta yaşamakta olan Köy Enstitülü öğretmenlerden Mehmet Sarı, Cafer Mete, Fatma Meriç, Halil İbrahim Çetin ve Vahit Çerçi geldiler. Yemeğin açılış konuşmasını yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Köy Enstitülerinin köylerdeki zeki çocukları öğretmen olarak yetiştirerek köylerin kalkınmasına hizmet eden ve üretime yönelik bir proje olduğunu anlatarak bu eğitim sisteminin zamanında UNESCO tarafından gelişmekte olan ülkelere örnek olarak önerildiğini söyledi.

Köy Enstitülü öğretmenlerden Mehmet Sarı yaptığı konuşmada enstitülerin köylerin kalkınmasındaki önemini vurgulayarak “Öğretmen Marşı”nın sözlerini okudu. Cafer Mete ise Köy Enstitülerinin kuruluş sürecini ve kuruluş felsefesini anlattı. Fatma Meriç, Halil İbrahim Çetin ve Vahit Çerçi ise MİTSO’nun düzenlediği akşam yemeği nedeniyle kendilerini onurlandırdığını belirterek oda yönetimine teşekkür ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Üyelerinden Halil İbrahim Gülen, Mehmet Yiğit ve Koray Türkoğlu‘nun eşleriyle katıldığı yemekte daha sonra MİTSO Yönetimi, Köy Enstitülü öğretmenlere birer kalem armağan etti. Yemek daha sonra topluca bir anı fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

IMG_3688  IMG_3726 IMG_3727IMG_3717