DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de katıldı: TOBB’NİN EKONOMİK RAPORU İNCELEME KOMİSYONU TOPLANDI

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de katıldı: TOBB’NİN EKONOMİK RAPORU İNCELEME KOMİSYONU TOPLANDI
18.04.2018 09:44
0
A+
A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Mayıs ayında yapılacak olağan Genel Kurulu öncesinde, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in de üyesi olduğu Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu toplandı. Ankara’da TOBB’nin İkiz Kuleler binasında yapılan komisyon toplantısında, Mayıs ayında yapılacak 74. TOBB Genel Kurulu’na sunulacak ekonomik rapor taslağı görüşüldü.

TOBB’nin Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu toplantısına TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz  Günay, Komisyon Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Komisyon üyeleri Ferhat Çağlayan, Yasin Tatlı, Ercan Özkan, Şakir İşeri, Salih Deniz Günal ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer katıldılar.

Toplantıda, TOBB’nin Mali ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından hazırlanan “2017 Yılı Ekonomik Rapor”u taslağı incelendi. Raporda, dünya ve Türkiye ekonomisi hakkında yapılan genel değerlendirmeler, yatırımlar, enflasyon, para, banka, sermaye piyasası, kamu maliyesi, döviz kurları, dış ticaret, ödemeler dengesi, uluslararası doğrudan yatırım ve dış borçlar gibi temel ekonomik göstergeler ile nüfus, eğitim, sağlık ve çalışma hayatına ilişkin sosyal göstergeler hakkındaki değerlendirmeler yer alıyor.

Komisyon toplantısının ardından komisyon Başkanı Mustafa  Helvacıoğlu ve aralarında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in de olduğu komisyon üyeleri, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ettiler. Komisyon üyeleri komisyonda değerlendirdikleri ekonomik rapor hakkındaki görüş ve önerilerini de TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile paylaştılar.