DOLAR
32,3621
EURO
34,4399
ALTIN
2.526,96
BIST
9.814,19


MİTSO Yönetimi 6’No’lu Meslek Komitesi Başkanı Hamdi Coşkun’u ziyaret etti. “COĞRAFİ İŞARET ALARAK MİLAS ZEYTİNYAĞININ DEĞERİNE DEĞER KATTIK”

MİTSO Yönetimi 6’No’lu Meslek Komitesi Başkanı Hamdi Coşkun’u ziyaret etti.   “COĞRAFİ İŞARET ALARAK MİLAS ZEYTİNYAĞININ DEĞERİNE DEĞER KATTIK”
02.03.2018 11:10
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Odanın 6 No’lu Meslek Komitesi Başkanı Hamdi Coşkun’u işyerinde ziyaret etti. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Hamdi Coşkun’a iyi işler dileğinde bulunurken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Yönetim Kurulunun faaliyetlerini anlattı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın yıllardır dökme yağ olarak işlem gören zeytinyağına coğrafi işaret alındığını belirterek “Milas zeytinyağına coğrafi işaret alarak değerine değer kattık. Milas’ın her yıl üretmekte olduğu zeytinyağının sadece üçte birini coğrafi işaret kalitesinde üretilmesini sağlayabilirsek bu Milas ekonomisine en azından 200 milyon TL ek girdi sağlar. Bundan da başta zeytinyağı üreticileri ve ticaretiyle uğraşanlar olmak üzere tüm Milaslılar kazançlı çıkar. Coğrafi işaret alarak Milas zeytinyağının değerine değer kattık. Şimdiki hedefimiz Milas zeytinyağına AB’den de coğrafi işaret almak. Bunun için de başvurumuzu yaptık” dedi.

MİTSO’nun 9 No’lu Meslek Komitesi Başkanı Hamdi Coşkun da MİTSO yönetimini başarılı çalışmaları nedeniyle kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.