DOLAR
32,5889
EURO
34,8006
ALTIN
2.499,03
BIST
9.444,54


MİTSO YÖNETİMİ HALK EĞİTİMİNDE

MİTSO YÖNETİMİ HALK EĞİTİMİNDE
06.08.2013 17:45
0
A+
A-

*Bir süre önce Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne atanan Mehmet Kaplan’ı kutlayan MİTSO yönetimi, Leonardo Projesi hakkında da görüş alışverişinde bulundu.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri, Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nü ziyaret etti. MİTSO Yönetimi, bir süre önce Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Kaplan’ı yeni görevi nedeniyle kutlayarak başarılar diledi. Ziyaret sırasında MİTSO’nun Leonardo Projesi’nde proje ortağı da olan Halk Eğitimi Müdürlüğü ile projenin uygulanması konusunda da görüş alış verişinde bulunuldu.

MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muzaffer Atıcı ve Hüseyin Mat, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cuma Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Cunbul, Mehmet Yiğit ve Kemal Çimen; bir süre önce Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü görevine atanan Mehmet Kaplan’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün aynı zamanda MİTSO ile Leonardo Da Vinci Projesi kapsamında proje ortakları olduğunu belirterek proje kapsamında bundan sonra yararlı bir işbirliğinin sürdürüleceğini söyledi. Yeni Müdür Mehmet Kaplan’a proje hakkında açıklamalarda bulunan Enver Tuna “Milas’taki İşyerlerinde İşe Yeni Başlayanların ve İşsizlerin İhracat Elemanı Olarak Yetiştirilmesi Projesi” kapsamında Milas yöresindeki kıyı ve tarla balıkçılığı, zeytin çeşitleri veya zeytinyağı, bal üretimi ve Milas halısı üretimi, süt ürünleri ihracatı yapan kuruluşlarda işe yeni başlayan 10 kişi ile işe yeni başlayacak 10 kişi olmak üzere toplam 20 kişinin ihracat elemanı olarak yetiştirilmesinin hedeflendiğini söyledi. Projede, Almanya’dan TDU ve IESC adlı kuruluşlarla Milas’tan Milas Belediyesi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Özer Otomotiv’in MİTSO’nun proje ortakları olduğunu anlatan Enver Tuna projeye göre yurt içinde 60 saat, yurt dışında ise iki haftalık bir eğitim süresi uygulanacağını söyledi. Projenin yurt için eğitim sürecinde Halk Eğitimi Merkezi’nden destek isteyen Enver Tuna “Bu projenin ardından MİTSO olarak daha birçok proje hazırlamayı düşünüyoruz. Bu projelerde de Halk Eğitimi Merkezi ile işbirliğimiz sürecektir” diye konuştu.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kaplan MİTSO yöneticilerinin ziyaretinden memnun olduğunu belirterek “Ayrıca MİTSO ile bir proje işbirliğimizin bulunması son derece sevindirici. Biz eğitim aşamasında üzerimize düşeni memnuniyetle yerine getireceğiz. Bu güzel işbirliğinin yöremiz için çok yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.