DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


AB COĞRAFİ İŞARETLİ MİLAS ZEYTİNYAĞI BERLİN’DE 13 MAĞAZADA SATIŞTA

AB COĞRAFİ İŞARETLİ MİLAS ZEYTİNYAĞI BERLİN’DE 13 MAĞAZADA SATIŞTA
19.01.2023 15:21
0
A+
A-

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa Birliği coğrafi işaretli zeytinyağı olan Milas zeytinyağı, Almanya’nın başkenti Berlin’de “Eurogıda” adıyla gıda maddeleri satışı yapan 13 süpermarkette satışa sunuldu. Almanya’da yaşamakta olan Türklerin yanı sıra Almanların da büyük ilgisiyle karşılaşan Milas zeytinyağı Eurogıda mağazalarının yanı sıra Kuzey Almanya’daki 150’den çok süpermarketin de raflarında satışa sunuluyor ve büyük ilgi görüyor.

Almanya’nın başkenti Berlin’de iki gün süren Sağlık Turizmi Fuarına katılarak başta AB coğrafi işaretli Milas zeytinyağı olmak üzere Milas zeytinini, zeytinyağı sabununu ve çam balını tanıtan MİTSO yöneticileri, başkentin 13 farklı bölgesindeki Eurogıda mağazalarında Milas zeytinyağı satışı yapan firma yöneticilerini de ziyaret ettiler. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Meclis Üyesi Bülent Solmaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aykal, Eurogıda mağazalarının yöneticileri Beklan Coşkun ve Çağdaş Sarıkaya‘ya mağazalarının raflarında Milas zeytinyağına yer verdikleri için teşekkür ettiler.

Eurogıda süpermarketlerinin yöneticileri Beklan Coşkun ve Çağdaş Sarıkaya, MİTSO yöneticilerinin ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek mağazaları hakkında bilgilendirmede bulundular. Eurogıda yöneticisi Beklan Coşkun, başkent Berlin’in 13 farklı bölgesinde 13 süpermarketleri olduğunu belirterek “Mağazalarımızın her biri 1000 metrekare ve daha büyük. Bu mağazalarımızın raflarında Türkiye’den coğrafi işaret almış ürünleri satışa sunmak için özel bir ilgi gösteriyoruz. Bu arada AB’den coğrafi işaret almayı başarmış Türkiye’nin ilk ve tek zeytinyağı olan Milas zeytinyağına da raflarımızda yer veriyoruz. Alkmene Zeytincilik A.Ş.’nin yöneticisi Gökhan Yıldırım‘ın “Alkmene” markasıyla getirdiği Milas zeytinyağlarına gerek buradaki Türkler, gerekse Almanlar çok ilgi gösteriyorlar. Bu yıl satışlarımızın daha da artacağını umuyoruz” diye konuştu. Beklan Çoşkun, Milas’ın coğrafi işaretli ürünlerine Almanya’da yayınlamakta oldukları “Eurogıda” dergisinde yayınlayarak tanıtımlarını yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Eurogıda yöneticileri Beklan Coşkun ve Çağdaş Sarıkaya‘ya mağazalarının raflarında Milas zeytinyağına yer verdikleri için teşekkür eden MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, kendilerine ayrıca coğrafi işaretli sofralık Milas yağlı zeytini, Milas çekişke zeytini, Milas zeytinyağı sabunu ve çam balı armağan etti. Eurogıda mağazalarının raflarında Milas’ın diğer coğrafi işaretli ürünlerine de yer verilmesini öneren Reşit Özer, “Gezdiğimiz Eurogıda mağazalarında Milas zeytinyağını görmek bizi çok mutlu etti. Raflarınızda Milas’ın coğrafi işaretli sofralık yağlı zeytinini, çekişke zeytinini, zeytinyağı sabununa da yer verirseniz yine aynı şekilde çok ilgi görecektir” diye konuştu. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Özer, Eurogıda mağazalarına “Alkmene” markasıyla AB coğrafi işaretli zeytinyağı veren Alkmene Zeytincilik A.Ş. Yöneticisi Gökhan Yıldırım‘a da teşekkür ederek “Gökhan bey sağ olsun, Kuzey Almanya’daki 150’den çok süpermarkette Milas zeytinyağını satışa sunuyor. O da Milas zeytinyağının gördüğü ilgiden çok memnun. Bu vesileyle sayın Gökhan Yıldırım‘a da çok teşekkür ediyoruz” dedi.