DOLAR
33,0561
EURO
36,1102
ALTIN
2.565,80
BIST
11.064,85


MİTSO’DAN ZEYTİN, ZEYTİNYAĞI VE BAL TAŞIMASINA % 40 İNDİRİM UYGULAYAN YURTİÇİ KARGO’YA TEŞEKKÜR.

MİTSO’DAN ZEYTİN, ZEYTİNYAĞI VE BAL TAŞIMASINA % 40 İNDİRİM UYGULAYAN YURTİÇİ KARGO’YA TEŞEKKÜR.
20.05.2015 16:14
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası zeytin, zeytinyağı ve bal taşımacılığına % 40 indirim uygulayan Yurtiçi Kargo’yu ziyaret ederek teşekkür etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, yıl boyunca zeytin, zeytinyağı ve bal taşımacılığına % 40 indirim uygulayan Yurtiçi Kargo’nun Milas ürünlerinin tanıtımına ve satışına çok büyük destek sağladığını söyledi.

10 milyon zeytin ağacının bulunduğu, dünya çam balı üretiminin 1 / 3’ünün elde edildiği Milas’ta gerek Milaslıların diğer şehirlerdeki yakınlarına, gerekse zeytin, zeytinyağı ve bal ticareti yapanların müşterilerine ürünlerini göndermeleri konusunda yıllardır yaşanmakta olan zorlukları Yurtiçi Kargo sona erdirdi. Özellikle zeytin ve zeytinyağını şehirler arası otobüsler almıyor, kargo şirketleri bu ürünlerin nakliyesini ya kabul etmiyor ya da çok büyük zorluklar çıkarıyorlardı. Bu durum, tam bir zeytinyağı ve çam balı üretim merkezi olan Milas’ın bu  değerli ürünlerinin tanıtımını ve satışını da olumsuz şekilde etkiliyordu. Ancak Yurtiçi Kargo’nun bu ürünlerin nakliyesini üstlenmesi ve üstelik yüzde 40 gibi yüksek bir oranda nakliye ücretine indirim uygulamasıyla bu sıkıntı sona erdi. Yurtiçi Kargo, kendi hazırlattığı ambalaj paketleriyle zeytinyağlarını güvenli bir şekilde taşımaya başladı. Firma sadece zeytin ve zeytinyağı taşımayı kabul etmekle kalmadı zeytin, zeytinyağı ve baş üreticilerini teşvik etmek amacıyla bu ürünlerin nakliyesine % 40 gibi yüksek bir oranda indirim uygulamaya başladı.

Yurtiçi Kargo’nun zeytin, zeytinyağı bal nakliyesini başlatması ve üstelik bu ürünlerin nakliyesine % 40 indirim uygulaması başlatması nedeniyle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ile Yurtiçi Kargo’nun Milas Acente Müdürlüğünü ziyaret ederek teşekkür etti. Yurtiçi Kargo Milas Acente Müdürü Mutlu Eryılmaz MİTSO’nun yörenin zeytin, zeytinyağı ve balını tanıtmak için yürüttüğü çabayı takdirle izlediklerini belirterek “Biz de Yurtiçi Kargo olarak yöre halkına ve üreticisine destek olmak istedik. Kargo firmaları olsun, otobüsler olsun, özellikle zeytinyağı taşımasını kabul etmek istemiyorlardı. Biz bu duruma son verdik. Zeytin, zeytinyağı ve bal taşımasını üstlendik. Üstelik bu ürünlerin kargo olarak nakliyesini teşvik etmek için % 40 indirim uygulaması başlattık” dedi. Yurtiçi Kargo Milas Acente Müdürü Mutlu Eryılmaz zeytin, zeytinyağı ve bal taşımasında kullanılmak üzere özel olarak yapılan ambalaj malzemelerini de tanıttı.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yurtiçi Kargo’nun zeytin, zeytinyağı ve bal nakliyesini başlatması ve bu ürünlerin taşınmasına % 40 indirim uygulanması nedeniyle Yurtiçi Kargo Milas Acente Müdürü Mutlu Eryılmaz’a teşekkür etti. Reşit Özer “Milas’ta 10 milyon zeytin ağacı var. 114 köyümüzün ekonomisinin temel direğini zeytin ve bal üretimi oluşturuyor. Öyle ki, dünyanın çam balı üretiminin yüzde 92’i Muğla ve Kuşadası’nın Dilek Yarımadası’nda üretiliyor. Bunun da üçte biri Milas’ta elde ediliyor. Fakat hem üreticimiz satış yapmak için, hem zeytin üreticisi aileler akrabalarına zeytin, zeytinyağı ve bal gönderemiyorlardı. Çünkü otobüsler ve kargo şirketleri özellikle zeytin ve zeytinyağını almak istemiyorlardı. Yurtiçi Kargo’nun başlattığı bu uygulamaya MİTSO olarak çok teşekkür ediyoruz” dedi. Reşit Özer, Yurtiçi Kargo Milas Acente Müdürü Mutlu Eryılmaz’dan oda üyelerine kargo taşımacılığında indirim uygulanmasını talep etti.IMG_6799 IMG_6872