DOLAR
32,5077
EURO
34,6599
ALTIN
2.433,60
BIST
9.645,02


TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA “KADIN DOSTU SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖDÜLÜ”

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NA “KADIN DOSTU SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÖDÜLÜ”
03.03.2021 17:31
0
A+
A-

Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen ve dijital ortamda yapılan “Türkiye’nin Kadın Liderleri Ödül Töreni“nde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu‘na “Kadın Dostu Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü” verildi.

Dünya Gazetesi ve Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KOÇ-KAM) stratejik ortaklığında düzenlenen ve 13 kategoride ödüllerin dağıtıldığı Türkiye’nin Kadın Liderleri Ödül Töreni yapıldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı ödül töreninde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tamer Kıran temsil etti. Kıran törende, Hisarcıklıoğlu’nun mesajını okudu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu mesajında kadın girişimcilere hitap ederek “Sizler iş hayatında giderek daha fazla yer aldıkça, ülkemizin de güçlendiğini bizzat görüyorum” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, mesajının devamında “kadının elinin değmediği bir ekonominin büyüyemeyeceğini, kadını köşede bırakan zihniyetin ilerleyemeyeceğini” belirterek “İşte bu yüzden dedik ki; kadınlarımız her işi başarır. Bu vizyonla 81 ilde kadın girişimci kurullarımızı kurduk. Şu an 7 bini aşkın kadın girişimci üyesiyle, en büyük kadın meslek örgütü haline geldik. Aynı zamanda kadın girişimci sayımızı da ikiye katladık” ifade etti.

Etkinliği düzenleyen Dünya Gazetesini de tebrik eden Hisarcıklıoğlu mesajının son bölümünde ise “İş dünyası, siyaset,bilim, eğitim, kültür, sanat ve spor yaşamında, büyük başarılara imza atan kadınlarımızla gurur duyuyorum. Ödüle layık görülen, tüm lider kadınlarımızla iftihar ediyorum” diyerek mesajını “Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” diye bitirdi.

MİTSO KUTLADI

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer; Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Kadın Liderleri Ödül Töreni”nde “Kadın Dostu STK Ödülü” ile ödüllendirilen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu bir mesajla kutladı. Reşit Özer mesajında kadın girişimcilerin iş yaşamında daha aktif bir şekilde yer alması için öncülük eden, örnek projeler üreten Birliğimiz adına kazanmış olduğunuz bu çok değerli ve anlamlı ödül nedeniyle sizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim” dedi.

 

 

Yazı detayını buraya yazınız