DOLAR
32,3565
EURO
34,4292
ALTIN
2.435,74
BIST
9.814,19


MİTSO YÖNETİMİ, MUĞLA VALİSİ FATİH ŞAHİNİ ZİYARET ETTİ

MİTSO YÖNETİMİ, MUĞLA VALİSİ FATİH ŞAHİNİ ZİYARET ETTİ
06.08.2013 17:44
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Muğla Valisi Fatih Şahin’i makamında ziyaret ederek MİTSO’nun proje sahibi olduğu Milas’ta İç Su Ürünleri Yetiştiriciliğinde İşgücünün Geliştirilmesi ve İhracatın Arttırılması Projesi” kapsamında düzenlenen eğitim çalışmasına katkıda bulunanlara plaket, eğitim çalışmalarına katılanlara katılım belgesi verilmesi amacıyla Cumartesi günü düzenlenecek törene davet etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Mat ve Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cuma Bozkurt’un Vali Fatih Şahin’i ziyareti sırasında Milas OSB’deki gelişmeler de gündeme geldi. OSB’de son varılan aşama hakkında açıklamalarda bulunan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna “Şu anda OSB’nin altyapı projeleri bakanlıkta onay bekliyor. Bakanlık tarafından onaylanır onaylanmaz OSB’de çalışmalar yoğunlaşacak. OSB’de 410 bin metrekare arsamız var. Yatırım için yapılan talep başvuruları ise 172 bin metrekareyi buluyor. Talep yönünden hiçbir sıkıntımız yok. Talepler yüzde 120’yi buldu. Ancak bu taleplerin yatırıma dönüşebilmesi için bir an önce altyapı çalışmalarının tamamlanması ve bunun sonucunda arsa tahsislerinin yapılması gerekiyor. Şimdiki durumda OSB’de 75 parselin tapuları alınmış durumda. Mülkiyetle ilgili bir sorun yok. Sadece altyapı projelerinin bir an önce onaylanmasını bekliyoruz. Onay sorunu çözülürse işimiz kolaylaşacak. Onay gerçekleşirse OSB’de altyapı çalışmaları başlayacak” dedi.

Muğla Valisi Fatih Şahin de, Bakanlıktaki altyapı projelerinin onaylanması sürecinin hızlandırılması için girişimde bulunacaklarını belirterek Milas OSB’nin geldiği aşama nedeniyle memnuniyetini dile getirdi. Milas OSB’nin bir an önce gerçekleşmesi için Valilik olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini açıklayan Vali Fatih Şahin, Milas’ın yanı sıra Muğla’ya da bir OSB kazandırmak için girişimlerde bulunduklarını bildirdi. Muğla’nın ürünlerinin markalaşarak pazara sunulması gerektiğini vurgulayan Vali Fatih Şahin “Bunun için Türkiye’de üretim yapan önde gelen üretici firmaları Muğla’ya davet ettik. Onlara gereken kolaylığı göstereceğiz ve destekleyeceğiz” dedi. Milas OSB’nin tamamlanmasıyla Muğla OSB için de çalışmaların hızlandırılacağını anlatan Vali Fatih Şahin “Muğla’da iki havalimanı var. Deniz ulaşımımız var. Yeterli tarımsal üretimimiz de var. Bunların bir an önce markalaşarak pazara sunulması gerekiyor. Bu amaçla OSB’lerin gerçekleştirilmesi için ne gerekiyorsa yapılacaktır” dedi.