DOLAR
32,4004
EURO
34,5629
ALTIN
2.457,72
BIST
9.728,73


MİTSO Yönetimi Muğlalılar Gecesinde…

MİTSO Yönetimi Muğlalılar Gecesinde…
06.08.2013 17:25
0
A+
A-

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı yemekli gecede, ilçemizden Kaymakam Şahin Aslan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta katıldı.
Muğla Milletvekilleri Fevzi Topuz, Prof. Dr. Gürol Ergin, Dr. Ali Arslan, Prof. Dr. Metin Ergun ve Dr. Mehmet Nil Hıdır’ın yanısıra Muğla Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Muğla eski valilerinden M. Temel Koçaklar ile Milaslı eski bakan Nahit Menteşe de geceye katılanlar arasında yeraldı. Gazi Kültür Merkezi girişinde Muzkat-Der Davul Zurna ekibinin çaldığı birbirinden güzel türkülerle konukların karşılandığı gecenin açılış konuşmasını yapan Muğla Eğitim Çevre Koruma ve Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Baykal, “Tanışma, kaynaşma ve dayanışma amacıyla düzenlediğimiz gecemize gelerek bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. Muğla’ya ve Muğla halkına hizmet sunmak amacıyla kurulan vakfımız, sizlerin de desteğiyle çok güzel çalışmalara imza atacaktır” dedi.
İlçemiz Sakarya İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibinin, Muzkat-Der Davul-Zurna ekibi eşliğinde canlandırdığı kına gecesi gösterisi ve oynadıkları yöremiz oyunları, davetliler tarafından beğeni ile izlendi.
Gecede ayrıca Milas Belediyesi’nce Labranda sularımızın tanıtımı da yapıldı. İlçemizin etkinliğe her bakımdan damgasını vurmasını, geceye katılan bazı konuklar şu sözlerle ifade ettiler, “Bu gece Muğlalılar Gecesi olmaktan çok Milaslılar Gecesi oldu …”