DOLAR
33,0522
EURO
36,0090
ALTIN
2.556,89
BIST
11.156,20


MİTSO’DA 4. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ 26 AĞUSTOS’TA

MİTSO’DA 4. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ 26 AĞUSTOS’TA
19.08.2013 16:34
0
A+
A-

 *MİTSO, 26 Ağustos Pazartesi günü saat 17.00’de 4. iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verecek. Eğitime katılmak isteyen oda üyelerinin işveren ve çalışanların MİTSO’ya başvurmaları gerekiyor.

 

 

            MİTSO’da 4. İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi düzenleniyor. 6 331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince işyerlerinde işverenlerin ve çalışanların eğitim kurslarına katılmalarının zorunlu hale getirilmesinin ardından MİTSO üyelerine, işverenlere ve çalışanlarına yardımcı olabilmek amacıyla bu yıl dördüncü İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimini 26 Ağustos Pazartesi günü yapacak. Çalışanların daha kolay katılabilmelerini sağlamak amacıyla bu kez saat 17.00’den sonra düzenlenecek eğitim İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Maden Mühendisi Coşkun Yünkül tarafından verilecek. Dört saat sürecek eğitime katılmak isteyenlerin MİTSO’ya başvurmaları gerekiyor.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince işyerlerinde işverenlerin ve çalışanların mutlaka İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitiminden geçmeleri ve eğitim gördüklerine ilişkin belge sahibi olmaları gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

 

“Gerek işveren konumunda bulunan üyelerimizin gerekse işyerlerinde çalışmakta olanların mutlaka İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi almaları gerekiyor. Kısa bir süre sonra işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi almamış personel çalıştırılamayacak. Her işyerinin kendi başına eğitim çalışması çözmesi oldukça maliyetli bir iş Bu nedenle üyelerimize ve çalışanlara yardımcı olabilmek amacıyla MİTSO yönetimi olarak öncülük ediyoruz ve bu eğitim kurslarını düzenliyoruz. Bizden talep oldukça da bunları düzenlemeye devam edeceğiz. Çünkü bizim hizmet anlayışımızda üyemize mümkün olabildiğince her konuda yardımcı olmaya çalışmak var”.