DOLAR
33,0886
EURO
36,0686
ALTIN
2.558,86
BIST
11.064,85


MİTSO’DA İNGİLİZCE KURSLARI

MİTSO’DA İNGİLİZCE KURSLARI
25.09.2014 16:05
0
A+
A-

*MİTSO, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle çalışanlarına İngilizce kursu düzenledi.

*Haftada iki gün olmak üzere düzenlenecek kurslar toplam 120 saat sürecek.

 

Hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla MİTSO, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle çalışanlarına yönelik İngilizce kursları düzenledi. Milas İlçe Halk Eğitimi Merkeziyle işbirliği yapılarak düzenlenen İngilizce kurslar her hafta Salı ve Perşembe günleri saat 17.00’de başlayacak. 15 Ocak 2015 tarihine dek sürecek kurslarda katılanlara toplam 120 saat İngilizceye ait temel bilgiler verilecek. Kurslar, Milas Sabahattin Akyüz Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Mustafa Ali Sanlı tarafından verilecek.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, odanın hizmet kalitesini daha da geliştirebilmek için yabancı dil eğitiminin gerekli olduğunu belirterek “Odamıza gelebilecek yabancı konuklarımızla hiç değilse belli seviyede İngilizce anlaşabilmeliyiz. Onlarla, odamıza geldiklerinde ortak bir dil üzerinden ilk ilişkiyi kurabilmeliyiz. Ya da katıldığımız ulusal veya uluslararası fuarlarda MİTSO’nun standına gelecek yabancı konuklarımızla iletişim kurabilmeliyiz. Bu anlamda okul yaşantımızda bir ölçüde öğrendiğimiz İngilizce bilgilerimizi tazelemek, unuttuklarımızı hatırlamak ve biraz daha geliştirmek, yabancılarla iletişim kurarken bir özgüvene sahip olabilmek için İngilizce kursları düzenliyoruz. Kursun süresi 120 saat olacak. Kursa tüm oda çalışanları, yönetim kurulu üyeleri eksiksiz olarak katılıyor. Meclis üyelerimizin çoğu da kurslara geliyor” diye konuştu.

MİTSO’nun kurslarında İngilizce derslerini verecek olan Milas Sabahattin Akyüz Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Mustafa Ali Sanlı da kursun amacının katılanların yabancı dil konusundaki özgüvenlerini arttırarak gelen bir yabancıyla İngilizce iletişim kurabilmeleri konusunda cesaretlendirmek olduğunu söyledi. Kursta daha çok pratik konuşmalara yönelik çalışmalar yapacaklarını anlatan İngilizce Öğretmeni Mustafa Ali Sanlı kursun, herkesin bilgi seviyesine uygun bir şekilde yürütülmeye çalışılacağını ifade etti.

IMG_3140