DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46


Muğla S.K.Ü. Milas S. K. M. Yüksekokulu yönetimi MİTSO’da

Muğla S.K.Ü. Milas S. K. M. Yüksekokulu yönetimi MİTSO’da
16.08.2013 14:34
0
A+
A-

“BİNASINI YAPAN İLÇE FAKÜLTEYİ ALIR”

 

*MİTSO’ya yaptıkları ziyaret sırasında Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Demir, Milas Ziraat Fakültesi konusunun üniversite senatosundan geçtiğini ve YÖK’ün onayına sunulduğunu belirterek Yüksekokulda zeytincilik ve sivil havacılık programları açmayı düşündüklerini söyledi.

 

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu yönetimi, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Reşit Özer başkanlığındaki yeni  oda yönetimini ziyaret ederek kutladı ve başarılar diledi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e Yüksekokul’da yapılmış çini tabak armağan eden Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Demir Yüksekokul bünyesinde bir zeytincilik programı açmayı düşündüklerini söyledi. Ziyaret sırasında Milas’a ziraat fakültesi açılması konusu da değerlendirilirken fakülte binasının yapan ilçenin fakülte açılmasında büyük avantaj sağlayacağı görüşü ileri sürüldü.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Denir, Müdür Yardımcısı Ünal Dereli ve Yüksekokul Sekreteri Nuray Çiftçi MİTSO’nun yeni yönetimini ziyaret ederek kutladılar ve başarılar dilediler. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil İbrahim Gülen tarafından karşılanan yüksekokul temsilcileri, günün anısı olarak Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e çini tabak armağan ettiler. Oda ile Yüksekokul işbirliğinde yararlı çalışmalar yapılabileceği vurgulandı. Reşit Özer, okul yöneticilerinden özellikle odaya gelen konuklara armağan edilmek üzere Milas’ın motiflerinin yansıtıldığı ürünler yaparlarsa bunları satın alabileceklerini söyledi.

 

Milas’a açılması istenen Ziraat Fakültesi konusunda yapılabileceklerin de değerlendirildiği toplantıda fakültenin açılışının bina yapılmasına bağlı olduğu görüşü öne çıktı. Dalaman bölgesinin de bir Ziraat Fakültesi isteminde bulunduğu belirtilen görüşmede “Fakülte binasını yapan, fakülteyi alır” görüşü ağırlık kazandı.

 

Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Demir, Milas’a Ziraat Fakültesi açılması konusunun üniversite senatosunda görüşülerek kabul edildiğini ve talebin YÖK’e sunulduğunu ve oradan gelecek kararın beklendiğini anlattı.

 

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Milaslıların pek çok kamu binası yaptığını belirterek “Önce kişiler olarak, kurumlar olarak bir araya gelip fakülte binasının temelini atarsak, su basman seviyesini tamamlarsak, arkası gelir. Şimdiki Yüksekokul binasını da zaten öyle yapmıştık. Milas’ta başlanılan bir kamu binası inşaatı hiç yarım kalmamıştır. Sanırım Üniversite yönetimi de bunu dikkate alacıktır” dedi. Mustafa Yüksel ayrıca piyasada inşaat teknikerine talep olduğunu belirterek inşaat teknikerliği programı açılabileceğini söyledi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinyağının tanıtımı ve geliştirilmesi için yapılmakta oldan çalışmaları anlattı. Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Muzaffer Demir kendilerinin de Milas zeytinciliğinin gelişimine destek sağlamak amacıyla yüksekokulda bir zeytincilik programı açmak istediklerini söyledi. Doç. Dr. Demir, “Zeytincilik programı açmak istiyoruz ama öğrenciler ilgi gösterir mi, bilmiyoruz. Milas halıcılık bölgesi ama öğrenci ilgi göstermediği için halıcılık programını kapattık. Tümüyle kapanmaması için Türk el sanatları programını açtık. Halıcılığı bu program içinde sürdürmeye çalışıyoruz. Ayrıca okulumuzda bir de sivil havacılık programı açmayı düşünüyoruz. Sivil havacılık giderek gelişen bir alan olarak görünüyor. Bu bölümün ilgi göreceğini düşünüyoruz” dedi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, fakülte binası yapımında başlamanın önemli olduğunu belirterek “Bu gibi işlerde başlamak önemli. Başlarsak mutlaka bitirilir. Bu konuda odalar olarak işbirliği yapabiliriz. Fakülte konusunda önümüzdeki günlerde Sayın Rektörümüzü de ziyaret edeceğiz ve fakülte konusundaki isteğimizi tekrar dile getireceğiz” diye konuştu. Reşit Özer, odaya gelen konuklara armağan edilmek üzere yüksekokul tarafından çeşitli hediyelik eşyalar üretilmesini talep etti.

DSCF4210