DOLAR
32,5182
EURO
34,6404
ALTIN
2.434,48
BIST
9.645,02


MİTSO Meclisi Toplandı

MİTSO Meclisi Toplandı
06.08.2013 17:32
0
A+
A-

* MİTSO Meclisi, Oda Başkan Vekili Cemal Yüksel’in başkanlığında Temmuz ayı olağan meclis toplantısını yaptı. Toplantıda Haziran ayı kati mizan cetveli oybirliği ile onaylandı.

* MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna oda çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunarak “Seçimler çok geride kaldı. Biz tüm meclis üyelerimizin faaliyetlerimize katılmasını bekliyoruz” diye konuştu.

MİTSO Temmuz ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Oda Meclisi Başkanı Reşit Özer’in mazeret belirterek katılmadığı meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Cemal Yüksel tarafından açıldı. Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okunan Haziran ayı kati mizan cetveli oturuma katılan meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı gündeminin ikinci maddesi gereğince dilek ve temenniler bölümünde konuşan Meclis Üyesi Ali Zenger, odanın faaliyetleri hakkında yeterince bilgi sahibi olamadıklarını, oda yönetiminin ve meclis üyelerinin bazı toplantılara katıldıklarını fakat kendilerinin bu konuda haberlerinin olmadığını ileri sürdü.

Eleştirileri yanıtlamak üzere söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna amaçlarının yönetim ve meclis üyeleriyle birlikte çalışmak olduğunu belirterek “Biz meclis üyelerimizin hepsini yanımızda görmek istiyoruz. Seçimler çok geride kaldı. Biz tüm meclisi üyelerimizin faaliyetlerimize katılmasını bekliyoruz. Fakat ne yazık ki bazı arkadaşlarımız halen daha seçim havası içindeler. Oysa biz dört yıllık bir süre için bu göreve geldik. Bu süre içinde hep birlikte, birlik içinde çalışmak istiyoruz” dedi. Yapılan toplantılar için meclis üyelerinin tek tek aranarak davet edildiğini anlatan Enver Tuna “Ne yazık ki, bazı arkadaşlarımız bildiğiniz nedenlerle katılmak istemiyorlar, katılmıyorlar. KOSGEP Toplantısını ise biz düzenlemedik. Biz bu toplantının sadece ev sahipliğini yaptık yani sadece mekanımızı o toplantıya açtık. Gelecekleri Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ali Boğa ve beraberindekiler belirlediler. Onlar kimi istedilerse davet ettiler. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun toplantılarına da biz davetli olarak katıldık. Daveti yapan biz değildik. Biz davet edilen durumundaydık. Sarıgerme’de yapılan toplantı ise odaların ortak meclis toplantısıydı. Bu konuda tüm meclis üyelerimiz davet ettik. Ne yazık ki bazı arkadaşlarımız gelmediler, katılmadılar. Katılan arkadaşlarımız ise toplantıya katılıp görüşlerini, önerileri dile getirme fırsatı buldular. Çok da yararlı oldu. Biz bu tür toplantılara tüm meclis üyelerimizin katılmasını istiyoruz ve bekliyoruz” diye konuştu.

Odanın özellikle Ankara düzeyindeki ilişkileri konusunda getirilen bir eleştiriyi de yanıtlayan Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna “Biz özellikle Ankara düzeyinde kurumlar arası ilişkiye çok önem veriyoruz. Bu ilişkileri geliştirmek için de elimizdeki her türlü olanağı kullanıyoruz. Örneğin OSB konusunda gerekli bir belgeyi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ali Boğa’nın desteği ile sadece iki saatte alabildik. Normalde bu belgeyi iki, üç ayda alamazsınız… Bu ancak iyi ilişkiler kurarak olabiliyor. Biz de ne yaptık, Sayın Müsteşar buraya geldiğinde taşıtımızı iki günlüğüne ona tahsis ettik” dedi.