DOLAR
32,9875
EURO
35,9827
ALTIN
2.568,27
BIST
11.064,85


MİTSO, CHP Muğla Milletvekillerinden destek istedi.

MİTSO, CHP Muğla Milletvekillerinden destek istedi.
16.06.2016 08:21
0
A+
A-

“MUTTAŞ’IN HAVALİMANI OTOBÜSLERİ MİLAS’A DA UĞRASIN”

Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, odayı ziyaret eden CHP Muğla milletvekillerinden Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin MUTTAŞ’a ait otobüslerin Milas Bodrum Havalimanı gidiş ve dönüşlerinde Milas ilçe merkezine de uğraması konusunda destek talep etti. Konunun pek çok kez Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden talepte bulunulmasına rağmen bir sonuç alınamadığını belirten MİTSO yönetimi MUTTAŞ’ın havalimanı otobüslerinin şehir garajına gitmese bile en azından Anadolu Lisesi kavşağına kadar gelmesini istediklerini ifade ettiler.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Milas’a gelen CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve bazı partililer MİTSO’yu da ziyaret ettiler. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu ile Oda Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından karşılanan CHP’li konuklar oda yöneticileriyle bir süre Türkiye’nin genel sorunları üzerine sohbet ettiler. CHP Milletvekilleri, bu yıl ülke genelinde turizmde yok yılı yaşanacağını belirterek bu durumun Bodrum’u vurduğu kadar Milas’ı da etkileyeceğini söylediler.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir turizmin en azından iç turizmle canlandırılması ve işletmelerin zararlarının bir ölçüde karşılanabilmesi için düşük ve orta gelir gruplarına düşük faizli, uzun vadeli turizm kredi verilmesi gerektiğini söyledi.

CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ise Türkiye’de 55 sektörün doğrudan turizm sektörüyle bağlantılı olduğunu belirterek Muğla’daki büyük otellerin bu yaz açılmayacağını, küçük otel ve pansiyonlara mal satan üreticinin de zorda kalacağını ifade etti. Turizm sektöründe çalışan çok sayıda gencin işsiz kalmasının beklendiğini vurgulayan Ömer Süha Aldan turizm sektörünün desteklenmesini istedi.

CHP Muğla Milletvekillerinin MİTSO’yu ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bir süredir Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Milas Bodrum Havalimanından yolcu taşıyan MUTTAŞ otobüslerinin Milas şehir merkezine uğramasını istediklerini ancak yapılan görüşmelere rağmen bir sonuç alınamadığını söyledi. Reşit Özer, “MUTTAŞ otobüsleri zararı yok şehir garajına kadar gitmesin. Atapark’a da gitmesin. Hiç değilse Anadolu Lisesi / 2. İş Bankası kavşağından tekrar çevre yoluna çıkıp yoluna devam etsin. Havalimanı Milas’ın sınırları içinde. Hiç değilse Milaslılar olarak bu kadarcık hakkımız olsun. Fakat ne söylediysek bir türlü sorun çözülmedi. MUTTAŞ otobüsünün Milas’a uğraması, sadece 10 dakika alır. Bu konuda siz sayın milletvekillerimizden ve sayın CHP İl Başkanından destek istiyoruz” dedi.

CHP’li milletvekillerinin soruları üzerine MİTSO’nun Milas zeytinyağına coğrafi işaret alınması ve Sümer Holding’in elindeki Milas Halılarının coğrafi işaret tescil hakkının MİTSO’ya devri konusundaki gelişmeleri de anlatarak “Zeytinyağının coğrafi işaret tescilinde son aşamaya geldik. Önümüzde 5 / 6 aylık bir bekleme süresi kaldı. İnşallah zeytinyağımızın coğrafi işaret tescilini alacağız. Sümer Holding’ten de geldiler. Milas halıları için Milas ve köylerinde incelemelerde bulundular. Coğrafi işaret tescil haklarının devri için yasal düzenlenme bekleniyor” dedi.
chp1