DOLAR
33,0568
EURO
36,0294
ALTIN
2.551,94
BIST
11.136,43


MİTSO’DA KOSGEB VE KOBİGEL BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI DİKKAT!.. DESTEKLERDEN YARARLANABİLMEK İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 1 TEMMUZ

MİTSO’DA KOSGEB VE KOBİGEL BİLGİLENDİRMESİ YAPILDI DİKKAT!..  DESTEKLERDEN YARARLANABİLMEK İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 1 TEMMUZ
13.06.2016 16:58
0
A+
A-

Kısa adı KOSGEB olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın, destek programları hakkında MİTSO üyelerini bilgilendirdi. MİTSO’nun daveti üzerine Milas’a gelen KOSGEB Muğla İl Müdürü Akaydın, KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) hakkında açıklamalarda bulundu.
KOSGEB’in destek alanında imalat ve hizmet sektörlerinin yer aldığını belirten Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın, geçen yıl KOSGEB desteklerinden yararlanan 373 işletmeye 3 milyon TL destek verildiğini söyledi. Bu yıl desteklerin daha da arttırılmasının amaçlandığını anlatan Gökhan Akaydın, KOBİGEL’in destek programları için başvuruların 30 Mayıs 2016 tarihinde başladığını ve başvuruların 1 Temmuz 2016’ya kadar süreceğini söyledi. Akaydın; yapılan başvurular üzerine 2 – 18 Temmuz 2016 tarihinde ön değerlendirme, 26 Temmuz – 1 Ağustos tarihlerinde kontrol ve onay, 3 Ağustos – 31 Ağustos tarihlerinde ise kurul değerlendirmeleri yapılacak. Başvuruların değerlendirme sonuçları 1 – 6 Eylül tarihlerinde işletmelere bildirilecek.
KOSGEB Muğla İl Müdürü Gökhan Akaydın KOBİGEL kapsamında çağrıya çıkılan 3 destek programı için öncelikle KOSGEB veri tabanına kayıt olmak gerektiğini belirterek “Geri ödemeli ve geri ödemesiz olmak üzere 2 çeşit desteğimiz var. Bir işletme aynı anda üç ayrı destek programından faydalanabilir. Aynı işletme hem AR-GE destek programından yararlanırken aynı zamanda Girişimcilik ve Genel Destek programlarından da yararlanabilir. Bu amaçla KOBİ’lerin ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla projeler hazırlayıp desteklerden yararlanabilir” diye konuştu.
Öte yandan , KOSGEB Muğla İl Müdürü GökhanAkaydın’ın yaptığı bilgilendirme sunumunu izleyen MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer,MİTSO üyelerini bilgilendirdiği için kendisine teşekkür etti. KOBİGEL destek programları için son başvuru tarihinin 1 Temmuz olduğunu oda üyelerine hatırlatan Reşit Özer “Üyelerimizden bu destek programlarından yararlanmak isteyenleri 1 Temmuz’a kadar başvurularını yapmaları gerektiğini hatırlatıyoruz” dedi.
IMG_8510