DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


MİTSO’da seçim süreci tamamlandı… REŞİT ÖZER YENİDEN YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ.

MİTSO’da seçim süreci tamamlandı… REŞİT ÖZER YENİDEN YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEÇİLDİ.
12.04.2018 12:58
0
A+
A-

*Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda 5 Nisan’da başlayan Odanın organ seçimleri süreci sona erdi.
*MİTSO’da İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılan ve yeni meclis üyelerinin oy kullandıkları seçimle yönetim kurulu başkanlığına Reşit Özer seçildi. Yeni yönetim kurulu üyeleri, genel kurul delegeleri ve disiplin kurulu üyeleri ile bunların yedekleri de seçimle belirlendi.
*MİTSO Meclisi, ilk toplantısında Mustafa Yüksel’i yeniden meclis başkanlığına seçti. Hayati Çorbacı ve Mustafa Turhan meclis başkan yardımcılıklarına, Yasin Erol ise meclis katipliğine seçildiler.
*Yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçilen Reşit Özer’i ilk olarak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu arayarak kutladı ve başarılar diledi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda 5 Nisan’da başlayan seçim sürecinin ardından Reşit Özer yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. İlçe Seçim Kurulu gözetiminde yapılan seçimlerde ayrıca yönetim kurulu üyeleri, genel kurul delegeleri ile disiplin kurulu üyeleri ile bunların yedek üyeleri de seçildiler. MİTSO Meclisi de ilk toplantısında Mustafa Yükseli yeniden meclis başkanlığına seçti.
5 Nisan’da yapılan ve Reşit Özer – Mustafa Yüksel ve Arkadaşları grubunun “kırmızı liste”sinin seçilmesiyle başlayan MİTSO’nun seçim süreci Milas İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan yönetim kurulu başkanı, yönetim kurulu üyeleri, genel kurul ve disiplin kurulu üyelerinin seçimi ile sona erdi. Yeni Meclis üyelerinin oy kullandığı seçimde Reşit Özer yeniden MİTSO yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Seçimde, yeni yönetim kurulu üyeleri, genel kurul delegeleri ile disiplin kurulu üyeleri ve bunların yedekleri de belirlendi.
Yapılan seçim sonuçlarına göre; Reşit Özer’in başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeliklerine Ejder Üstek, Hasan Tiryakioğlu, Ömer Eliş, Hüseyin Aykal, Soner Çamlıbelen ve Mehmet Yiğit seçildiler.
Genel Kurul delegeliklerine Özer Topuz ve Kadir Karagülle seçilirken Disiplin Kurulu şu isimlerden oluştu: Avcı Ten.İnş. Taah. Elk. San ve Tic. Ltd. Şti, Mylasa Sigorta Aracılık Hiz. Ltd. Şti, Artı 1 Makine Müh. İnş. Taah. Tur. İhr. İth. San. Tic. Ltd. Şti, Uğur Özer, Eylül Kafeterya Hiz. Gıda Elk. Paz. Tur. Tic. Ltd. Şti. ve Levent Baydal.
Seçimlerin sonuçlarının belirlenmesinden sonra MİTSO Meclisi ilk olağan toplantısını yaptı. En yaşlı Meclis üyesi olan Mehmet Yiğit tarafından açılan oturumda, tek aday olan Mustafa Yüksel oturuma katılan üyelerin oybirliği ile yeniden Meclis Başkanlığına seçildi. Meclis başkan yardımcılıklarına Hayati Çorbacı ile Mustafa Turhan, meclis katipliğine ise Yasin Erol, yine oturuma katılan meclis üyelerinin oybirliği ile seçildiler.
Meclis Başkanlığına, MİTSO meclis üyelerinin oybirliği ile yeniden seçilen Mustafa Yüksel, meclis üyelerine teşekkür ederek “Geçen dönemde uyumlu bir çalışma dönemi yaşamıştık. Aldığımız meclis kararlarının neredeyse yüzde 99’unu oybirliği ile almıştık. Bu dönemde de yine uyum içinde çalışmalarımızın süreceğine inanıyorum. Yeni dönemde de sizlerden yine tüm kararların oybirliği ile alınmasını istiyorum. Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımız devam edecek. Yeni dönem için meclisteki arkadaşlarıma, yeni yönetim kurulumuza başarılar diliyorum” dedi.
MİTSO’nun yönetim kurulu başkanlığına yeniden seçilen Reşit Özer de, çok güzel ve seviyeli bir seçim dönemini geride bıraktıklarını belirterek “MİTSO üyeleri büyük bir demokratik olgunluk içinde Odamız seçim sürecinin örnek gösterilecek bir şekilde tamamlanmasına çok büyük katkıda bulundular. Buradan tüm üyelerimize, bize güvenip yeniden bu göreve layık gören meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra projelerimizi gerçekleştirmek için hiç durmadan yola devam edeceğiz. Yine birlik ve beraberlik içinde çok çalışarak üyelerimize, Odamıza ve Milas’ımıza güzel şeyler kazandıracağız” diye konuştu.
İLK OLARAK TOBB BAŞKANI KUTLADI
MİTSO’da İlçe Seçim Kurulu tarafından yapılan ve oda meclisine yeni seçilen meclis üyelerinin oy kullandığı seçimle yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçilen Reşit Özer’i ilk olarak TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu telefonla arayarak kutladı. Hisarcıklıoğlu, Reşit Özer’e “Sizi ve şahsınızda yeniden yönetim kuruluna ve oda meclisine seçilen arkadaşlarımızı kutluyor, gözlerinizden öpüyorum. Yeni çalışma döneminde sizlere başarılar diliyorum” dedi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na nazik kutlaması nedeniyle teşekkür ederek “İlk olarak siz aradınız ve başarılar dilediniz. Çok teşekkür ediyoruz. Ben ve arkadaşlarım, saygılarını, selamlarını iletiyorlar. TOBB Yönetimi olarak sizin de desteğinizle ve sizin önderliğinizde hep birlikte bundan sonra da güzel işler başaracağız” diyerek teşekkür etti.