DOLAR
33,0513
EURO
36,0091
ALTIN
2.554,43
BIST
11.130,73


MİTSOdan öğrencilere kırtasiye yardımı

MİTSOdan öğrencilere kırtasiye yardımı
06.08.2013 17:27
0
A+
A-

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA, Meclis Başkanı Reşit ÖZER, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muzaffer ATICI ve Hüseyin MAT, Yönetim Kurulu Saymanı Cuma BOZKURT, Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal ÇİMEN, Hasan CUNBUL, Mehmet YİĞİT, Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin ATÇI, Milli Eğitim Müdürü Arslan ERSOY tarafından öğrencilere teslim edildi.

Tebrik ve takdir ediyorum…

Çantaların teslimi öncesinde bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, “Kırtasiye yardımı yapmak için burada toplandık. Ben eğitim öğretim camiası adına Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın yapmış olduğu bu çok güzel hareketi huzurlarınızda tebrik ve takdir ediyorum. Yapılan yardımın öğrencilerimize çok faydalı ve yararlı olacağına inanıyorum. İlçemiz göç alan bir yerleşim yeri. Bu doğrultuda eğitim alanındaki ihtiyaçlarımız sürekli artıyor. Milli Eğitim Bakanlığı kitapları ücretsiz olarak öğrencilerimize temin etmeye devam ediyor. Ticaret ve Sanayi Odası gibi sivil toplum örgütleri de öğrencilerimize zaman zaman böyle yardımlarda bulunuyor. Ben kendilerine bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ne mutlu bizlere…

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna ise, kırtasiye araç ve gereçlerinin TOBB’den gönderilen nakdi yardımlarla temin edildiğini ifade ederek, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile çalışma yaparak 600 tane yardıma muhtaç olan öğrencinin ismini belirledik. İlk yardım paketlerimizi Atatürk İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerimize teslim ediyoruz. Daha sonrada Milas’taki diğer 32 okulda eğitim gören öğrencilerimize ulaşacağız. Öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi, memlekete daha iyi hizmetler yapabilmesi için biz de bir katkı yapabilmişsek ne mutlu bizlere” dedi.

Nakdi yardım da yapılacak…

İlçemizde en etkili sivil toplum örgütlerinden biri olan Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın çok güzel bir olaya imza attığına dikkat çeken Kaymakam Atçı ise, “Böyle güzel bir hizmete vesile oldukları için MİTSO Yönetim Kurulu üyelerimizi takdir ediyorum. Toplumumuz için eğitim asla göz ardı edilemeyecek kadar önemli. Onun için geleceğimizi koruyacak olan çocuklarımıza, gençlerimize her türlü hizmet, takdir edilecek bir hizmettir. Malasef bütün çocuklarımızın sahip olduğu fırsat aynı değil. Bazıları diğerlerine göre dünyaya daha şanslı gelebiliyor. Çok sıradan gördüğümüz bu ihtiyaçları bile karşılayamayacak aileler var. Bu nedenle odamızın yapmış olduğu yardım sayesinde bu öğrencilerimize çok güzel bir armağan olmuş olacak. Daha iyi öğrenci yetiştirmek istiyorsak, geleceğimizin daha sağlam olmasını istiyorsak, gelecek nesile, eğitime önem vermemiz lazım. Çocuklarımızı gençlerimizi iyi yetiştirmemiz lazım. Bu çalışma da bu anlamda güzel bir destek olacaktır. Bu davranışın diğer sivil toplum örgütlerine örnek olmasını istiyorum. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Atatürk İlköğretim Okulu’nda belirlenen öğrencilere, içerisinde kırtasiye araç ve gereçleri bulunan yardım çantaları Milas Kaymakamı Bahattin ATÇI, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver TUNA, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan ERSOY, Milas İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü M. Sefa YILDIZ, MİTSO Yönetim Kurulu üyeleri tarafından teslim edildi.