DOLAR
32,5995
EURO
34,7919
ALTIN
2.496,49
BIST
9.444,66


MİTSO’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞÖLENİ

MİTSO’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ŞÖLENİ
26.11.2018 17:04
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Köy Enstitülü öğretmenler başta olmak üzere 70 yaş ve üzeri emekli öğretmenler onuruna şölen düzenleme geleneğini bu yıl da sürdürdü. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliklerinin yoğun programı ile çakışmaması için bu yıl bir gece önceye alınan MİTSO’nun öğretmenler günü şöleni 23 Kasım Cuma akşamı Odanın lokalinde yapıldı. Milas Kaymakamı Eren Arslan ve eşi ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile Belediye Başkanı Faik Karagöz’ün de katıldığı Öğretmenler Günü kutlama şöleninde MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Oda çalışanları öğretmen konuklarını kapıda karşıladılar. Öğretmen Marşı ve Köy Enstitüleri Marşı’nın da seslendirildiği gecede ayrıca Köy Enstitüleri ile ilgili çeşitli görseller de ekrana yansıtıldı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer şölenin davetlileri öğretmenlerin masalarını tek tek ziyaret ederek konukların Öğretmenler Günü’nü kutladılar.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO olarak her yıl Öğretmenler Günü’nde başta Köy Enstitülü öğretmenler olmak üzere 70 yaş ve üzerindeki öğretmenleri konuk etmenin onurunu yaşadıklarını belirterek “Bizlerin bugünkü seviyelere gelişimizde öğretmenlerimizin çok büyük emeği ve payı vardır. Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin ellerinden öpüyoruz. Öğretmenler Günü kutlama etkinliğimizi her yıl devam ettireceğiz. Siz değerli öğretmenlerimizle birlikte olmak bizlere onur veriyor” dedi.

Geceye katılan öğretmenler her 24 Kasım’da kendilerini davet ettiği için MİTSO Yönetimine teşekkür ettiler.