DOLAR
32,8977
EURO
35,8422
ALTIN
2.530,70
BIST
11.172,75


MİLAS ÜZERİNE YAPILACAK TARİH ARAŞTIRMALARINA AÇIK DESTEK

MİLAS ÜZERİNE YAPILACAK TARİH ARAŞTIRMALARINA AÇIK DESTEK
19.10.2021 14:17
0
A+
A-

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ve Milas Meslek Yüksek Okulunun Milas’ın ekonomisi, tarihi ve kültürü üzerine yapacakları çalışmalara destek olacaklarını bildirdi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Bilgi Taşkıran ile Milas Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Ahmet Trabzon, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında üniversitelerin bulundukları yörenin ekonomik ve kültürel yönden kalkınmasına olan etkilerini vurgulayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Biz de MİTSO olarak üniversitemizin ve yüksekokulumuzun Milas’ın ekonomisi, kültürü ve tarihi üzerine yapılacak araştırmalarına her yönden destek olmak istiyoruz” dedi. Muğla S. Koçman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bilgi Taşkıran’dan  Milas tarihi ile ilgili yapacağı çalışmaya destek olabileceklerini belirten Özer “Eğer Milas tarihi ile ilgili bir kitap çalışmanız olursa biz destek oluruz. Aynı şekilde Milas’ın ekonomisi ve kültürü üzerine yapılacak bilimsel çalışmalara, kitap yayınlarına da destek olmak isteriz” diye konuştu.

Öğretim Üyeleri Ahmet Trabzon ve Bilgi Taşkıran da meslek odalarının üniversitelerin çalışmalarına, araştırmalarına destek olmasının önemini vurguladılar ve araştırmalara destek sözü için memnuniyetlerini ifade ederek MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e teşekkür ettiler.