DOLAR
32,5700
EURO
34,7581
ALTIN
2.495,33
BIST
9.524,59


Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü: İŞLETME CETVELLERİNİ NİSAN SONUNA KADAR e-devlet ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ GÖNDEREBİLİRSİNİZ

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü: İŞLETME CETVELLERİNİ NİSAN SONUNA KADAR e-devlet ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ GÖNDEREBİLİRSİNİZ
17.03.2021 15:33
0
A+
A-

T.C. Muğla Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sanayi işletmelerinin 2020 yılına ait işletme cetvellerini Nisan ayı sonuna kadar e-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak ücretsiz gönderilebileceğini bildirdi.

Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından yapılan bildirimde Sanayi Sicil Kanunu gereğince sanayi işletmelerinin bir yıllık faaliyetlerini, Bakanlığın hazırlayacağı örneğine göre doldurulacak işletme cetvellerinde göstermeye ve bu cetvelleri, takvim yılının bitiminden başlayarak en geç dört ay içinde Bakanlığa göndermek zorunda oldukları hatırlatıldı. Bildirimde; 2020 yılı yıllık işletme cetvellerinin herhangi bir ücret ödemeksizin 2021 yılı Nisan ayı sonuna kadar Bakanlığın www.sanayi.gov.tr sayfasına giriş yapılarak “Kayıtlı İşletmelerim” menüsü altındaki “Yıllık İşletme Cetvelleri” bölümünden Sanayi Sicil Belgesi numarası ile Şirketini seçerek yapılabileceği açıklandı. Yıllık işletme cetvellerinin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerektiği de hatırlatılan bildirimde herhangi bir sorunla karşılaşılması durumunda koronavirüs salgını nedeniyle İl Müdürlüğüne gelemeden 444 61 00 numaralı telefonu tuşladıktan sonra, 2‘yi, ardından Muğla için 48‘i tuşlayarak İl Müdürlüğüne ulaşabilecekleri ifade edildi.

Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün bildiriminde sanayi işletmelerinin 2020 yılına ait işletme cetvellerini Nisan ayının sonuna kadar göndermemeleri durumunda cezai işlemle karşılaşabilecekleri de hatırlatıldı.

Yazı detayını buraya yazınız