DOLAR
32,9026
EURO
35,8618
ALTIN
2.526,72
BIST
11.172,75


MİTSO’NUN KASIM MECLİSİNDE TÜM KARARLAR OYBİRLİĞİ İLE ALINDI

MİTSO’NUN KASIM MECLİSİNDE TÜM KARARLAR OYBİRLİĞİ İLE ALINDI
01.12.2017 14:12
0
A+
A-

*MİTSO’nun Kasım ayı olağan meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, MİTSO’nun da çok büyük katkıları ve destekleriyle gerçekleştirilen 4. Zeytin Hasat Şenliği’nin amacına ulaştığını söyledi.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda çoğunluk olduğu anlaşılınca gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi.

MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından okunan gündem maddelerine ek konu önerisi gelmeyince gündem gereğince odanın Ekim ayı kati mizanı okunarak üyelerin görüşüne sunuldu. Madde üzerine söz almak isteyen olmayınca yapılan oylamada MİTSO’nun Ekim ayı kati mizanı oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi gereğince MİTSO’da uygulanacak kadro çizelgesi de aynı 2017 yılında olduğu şekliyle, oybirliği ile aynen kabul edildi.

Meclis toplantısında, ayrıca Yönetim Kurulunun 2018 yılında yapacağı işler, harcamalar ve ödemelerle ilgili olarak 46 madde halinde düzenlenen yetki kararı tek tek okunarak oylamaya sunuldu ve tüm maddeler, oylamada hazır bulunan meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

Meclis toplantısında 2018 yılında oda hizmetleri karşılığında alınacak ücret tarifesi ile kayıt ücret ve yıllık adat tarifeleri, oturuma katılan meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.

Genel Sekreterlik tarafından hazırlanan 2013 yılında aidat ve munzam aidat borcu olan üyelerin durumu da meclis oturumunda değerlendirilerek 6183 sayılı yasaya göre tahsilat işlemlerinin başlatılmasına yine oybirliği ile kararlaştırıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanması üzerine MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Kasım ayındaki oda faaliyetleri hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu. Reşit Özer, MİTSO’nun öncülüğünde ve çok büyük katkı ve desteğiyle yapılan 4. Zeytin Hasat Şenliği’nin başarıyla gerçekleştirildiğini ve amacına ulaştığını belirterek “Şenliğe Prof. Dr. Canan Karatay’ın gelmesi çok büyük yankı uyandırdı. Milas zeytinyağının tanıtımı için çok yararlı oldu” dedi. Reşit Özer konuşmasının bitiminde meclis üyelerine Canan Karatay’ın bir kitabını armağan etti.