DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MİTSO’DAN MİLAS’TA KÜLTÜR TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ…

MİTSO’DAN MİLAS’TA KÜLTÜR TURİZMİNİN GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ…
04.06.2018 17:07
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası, Milas’ta kültür turizmini geliştirmek amacıyla GEKA’ya proje başvurusunda bulundu. MİTSO’nun GEKA’nın Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamındaki projesi kabul edilirse yüzde 70 hibe desteği alınarak Milas ve çevresinin kültürel zenginlikleri tanıtılacak.

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın bu yıl açmış olduğu Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında Milas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan Milas ve çevresinde kültür turizminin geliştirilmesi projesinin ön inceleme ve değerlendirmesi yapıldı. Projenin ön inceleme ve değerlendirmesi, GEKA İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Mustafa İlhan tarafından yapıldı. MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu ve Projeler ve Ar – Ge Görevlisi Sabiha Çiftçi‘den proje hakkında bilgi alan Mustafa İlhan, proje hakkında bazı sorular yöneltti ve önerilerde bulundu. Ön inceleme sonunda proje dosyasında bir eksiklik olmadığını belirten Mustafa İlhan projenin GEKA tarafından kabulü için başarılar diledi.

MİTSO’nun Milas ve yöresinde kültür turizminin geliştirilmesi projesi toplam 408 bin liraya mal olacak ve proje kabul edilirse GEKA tarafından 306 bin lira hibe desteği sağlanacak. Proje kapsamında başta Milas Bodrum Havalimanı olmak üzere bazı yerlere Milas ve yöresinin tanıtımını yapacak tanıtım masaları kurulacak, Milas ilçe sınırlarına giren turistlerin cep telefonlarına ören yerlerinin tanıtım mesajları gönderilecek.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, her ortamda ve her fırsatta Milas’ın tarihi ve kültürel zenginliğini tanıtmaya çaba gösterdiklerini belirterek “Bu yıl GEKA, Kültür Turizminin Geliştirilmesi Mali Destek Programı başlatınca biz de Milas’ın tanıtımını en iyi şekilde yapabilmek için bir proje oluşturduk. Bu projeye göre turistleri yöremizin zenginlikleri hakkında bilgilendirmek amacıyla keokslar koyacağız. Bunları inceleyen turistler çevrelerinde görebilecekleri tarihi yerler hakkında bilgi edinecekler. Ayrıca yöremize gelen turistlerin cep telefonlarına mesajlar gönderilerek yöre tanıtımları yapılacak. Projemizin GEKA tarafından kabul edileceğin umuyoruz” dedi.