DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO’NUN MESLEK KOMİTELERİ TOPLANDI: “MİLAS ÜRÜNLERİNİ EL BİRLİĞİYLE TANITACAĞIZ”

MİTSO’NUN MESLEK KOMİTELERİ TOPLANDI: “MİLAS ÜRÜNLERİNİ EL BİRLİĞİYLE TANITACAĞIZ”
21.06.2019 16:44
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın  meslek komiteleri ortak toplantısı yapıldı. 10 meslek komitesinin temsilcilerinin katıldığı toplantıda Milas’ın zeytinyağı, yağlı zeytin, tepsi böreği, Milas el halısı gibi ürünlerinin kalitesinin korunması ve tanıtımının yapılarak pazar şansının arttırılması değerlendirildi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in açılış konuşmasıyla başlayan kahvaltılı toplantıda Milas ürünlerinin coğrafi işaretler sayesinde tanıtımında yaşanan gelişmeler anlatıldı. Milas’ın coğrafi işaretli ürünlerinden Milas zeytinyağında coğrafi işaret alınmasından sonra markalaşmada yaşanan artışa dikkat çeken MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, “Milas zeytinyağına coğrafi işaret aldıktan sonra yağımıza dış pazarlarda ilgi arttı. 49 zeytinyağı markamız oldu. Bunlardan 10’u odamıza başvurarak coğrafi işaret aldılar. Biz de her ortamda zeytinyağımızın tanıtımını yapıyoruz” dedi. Milas el halılarının coğrafi işaret haklarının Sümer Holding’den devralınmasından sonra Milas Meslek Yüksekokulu Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü ve Milas Halk Eğitimi Merkezi ile işbirliği yaparak çalışmalar yapıldığını belirten Reşit Özer, “Halılarımızın özelliklerini korumak, tanıtımını yaparak halıcılığımızı yeniden canlandırmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi. Meslek komitelerinden Milas ürünlerinin tanıtımı için çaba göstermelerini isteyen Reşit Özer “Milas ürünlerini el birliğiyle tanıtacağız. Tepsi böreğimize giderek ilgi artıyor. Çevre il ve ilçelerden talepler gelmeye başladı. Ürünlerimizin kalitesini ne kadar çok korursak, ne kadar çok tanıtım yaparsak o kadar çok kazanç sağlayabiliriz” dedi.

            MİTSO Meslek komitelerinin temsilcileri de toplantıda kendi meslek gruplarıyla ilgili taleplerini ve önerilerini dile getirdiler.