DOLAR
32,8962
EURO
35,8352
ALTIN
2.525,28
BIST
11.172,75


MİTSO’nun nisan ayı meclis toplantısı internet ortamında yapıldı. “EKONOMİYLE İLGİLİ DİLEK VE ÖNERİLERİMİZİ TOBB’A İLETTİK”

MİTSO’nun nisan ayı meclis toplantısı internet ortamında yapıldı. “EKONOMİYLE İLGİLİ DİLEK VE ÖNERİLERİMİZİ TOBB’A İLETTİK”
30.04.2021 15:38
0
A+
A-

 

Koronavirüs salgını sürecinde, salgına karşı maske, mesafe, hijyen, çalışanların sık sık kan testlerinin yapılması ve odanın sık sık ilaçlanması gibi önlemlerin titizlikle uygulamakta olduğu Milas Ticaret ve Sanayi Odasında, nisan ayı meclis toplantısı da internet ortamında yapıldı. Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından açılan oturumda, MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu tarafından odanın Mart ayı sonu itibariyle hazırlanan kati mizan cetvelleri okundu. Kati mizanın borç ve alacak kısımlarının 1 milyon 577 bin TL, borç ve alacak bakiyesinin ise 498 milyon 798 bin TL olduğu belirtildi. Yapılan oylamada, oturuma internet ortamında katılan üyelerin oybirliği ile mart ayı kati mizanı kabul edildi.

Oturumda söz alan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, odanın nisan ayı içindeki çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu. Reşit Özer, pandemi sürecinde üyelerden ve meslek komitelerinden gelen talepleri TOBB’a ilettiklerini belirterek “Pandemi sürecinde ekonomik gelişmelerle ilgili sürekli görüş alışverişinde bulunduğumuz Muğla’nın diğer odaları ve borsası ile taleplerimizi ve önerilerimizi sayın TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu‘na ilettik. Öncelikle kamuya ait vergi, SSK ödemelerinin ertelenmesini talep ettik.Yapılandırılan kredi borçlarının bir kez daha ertelenmesini istedik. Tüm sektörleri kapsayan uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanı sağlanmasını talep ettik. İşletmelerin çek, senet, kredi gibi banka ödemelerinin ödeme tarihlerinin 30 Mayısa kadar faizsiz olarak ertelenmesini istedik.TOBB Başkanımız sayın Hisarcıklıoğlu da Muğla odaları ve borsasıyla birlikte diğer odalardan ve borsalardan gelen dilek ve önerileri önceki gün sayın Cumhurbaşkanına sundu” diye konuştu.

Meclis oturumunda Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, üyelerin yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutladılar.

MİTSO’nun internet ortamında yapılan nisan ayı meclis toplantında başka söz almak isteyen olmayınca oturum Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından kapatıldı.

Yazı detayını buraya yazınız