DOLAR
32,5940
EURO
34,8052
ALTIN
2.497,31
BIST
9.438,66


MİTSO’NUN YENİ YÖNETİMİ ANKARA’DA

MİTSO’NUN YENİ YÖNETİMİ ANKARA’DA
06.08.2013 18:58
0
A+
A-

*Gelenek olduğu üzere yeni seçilen oda başkanları ve yöneticileriyle birlikte Ankara’daki TOBB Merkez Binasındaki makamında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eden MİTSO’nun yeni Yönetim Kurulu üyeleri Milas’ın sorunlarıyla ilgili kapsamlı bir rapor sunarak TOBB’den destek istedi.

 

 

MİTSO’nun Reşit Özer başkanlığındaki yeni Yönetim Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu, Ankara’daki TOBB merkez binasındaki makamında ziyaret etti. Muğla’daki diğer oda başkan ve yönetim kurullarıyla birlikte yapılan ziyaret sırasında MİTSO’nun yeni Yönetim Kurulu yöremizin sorunlarıyla ilgili bir rapor sunarak bu konuda Hisarcıklıoğlu’ndan destek istedi.

 

Muğla’da seçimlerini yaparak yeni yöneticilerini seçmiş olan odaların yöneticileri, gelenek üzere TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu Ankada’daki TOBB merkez binasındaki makamında ziyaret ettiler. Ziyarete MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu Üyeleri Koray Türkoğlu, Halil İbrahim Gülen, Mehmet Yiğit ve Turgay Ertuğrul katıldılar. MİTSO’nun yanı sıra, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Bodrum Ticaret Odası, Marmaris Ticaret Odası’nın yeni yöneticileri ziyarette hazır bulundular.

 

Odaların yeni yöneticileriyle tek tek tanışan ve görüşlerini, önerilerini soran TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Reşit Özer başkanlığındaki MİTSO Yönetim Kurulu yörenin sorunlarıyla ilgili bir rapor sunarak destek istedi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in sunduğu raporda; Milas OSB’nin sorununun çözümlenmesi, Güllük limanına demiryolu bağlantısı kurulması, kültür balıkçılığı işkolunun desteklenmesi ve teşvik edilmesi, toprak havuz balıkçılığının yer altı suları harcından muaf tutulması, bu işkoluna indirimli elektrik enerjisi sağlanması, güneş ve rüzgar enerjisi için yatırımlarının desteklenmesi, zeytinyağı fabrikalarında mühendis çalıştırılması zorunluluğuna esneklik sağlanması, zeytin ve zeytinyağında prim sisteminin değiştirilerek kaliteli ürüne daha yüksek prim ödenmesi, kültür turizmine teşvik sağlanması gibi öneriler yer aldı.

 

Ziyaret sırasında oda ve borsa başkanları ve yöneticileriyle tek tek ilgilenen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, MİTSO yöneticilerine de yakın ilgi gösterdi. MİTSO’nun sunduğu raporla özel olarak ilgilenen Hisarcıklıoğlu bir süre MİTSO yöneticileriyle sohbet etti. Bu sırada MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, odaya gelen üyelerin işlemleriyle ilgili para yatırmak için bankalara gidip gelmek zorunda kaldıklarını, bunun da üyelerin çok zaman kaybetmesine neden olduğunu belirterek üyelerin para yatırmak için bankalara gidiş gelişlerinde yaşanan zaman kaybını önleyecek bir çözüm yolu bulunması gerektiğini anlattı. Bu konuyu ilk kez duyduğunu belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Elbette bir işadamı için, bizim için zaman çok önemli. Öyle şey mi olur? Bu konuyu not aldırıyorum, ilgileneceğiz” dedi.

 

Ziyaret sırasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na MİTSO’nun yeni yöneticileri bir Adamilas halısı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni yöneticileri de bir Beşkaza kilimi armağan ettiler.

 

Daha sonra her oda yöneticileriyle ayrı ayrı birer hatıra fotoğrafı çektiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu yeni oda yöneticilerine başarılar diledi.

 

Ziyaretle ilgili bir değerlendirme yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Gelenek olduğu üzere odaların yeni seçilen başkan ve yöneticileriyle birlikte TOBB Başkanı Sayın Rifat Hiasrcıklıoğlu’nu ziyaret ettik. Kendisine Milas’ın çeşitli beklentileriyle ilgili kapsamlı bir rapor sunduk. Raporumuzda belirttiğimiz konuları Sayın Hisarcıklıoğlu büyük bir ilgiyle dinledi. Muğla odaları arasında rapor sunan tek oda MİTSO oldu.   Ankara’dan çok olumlu izlenimlerle ayrıldık. Bundan sonra elbirliğiyle güzel işler başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.

mugla-ili-odaborsa-heyeti-31mugla-ili-odaborsa-heyeti-11