DOLAR
33,0552
EURO
36,1033
ALTIN
2.565,05
BIST
11.064,85


MİTSO’NUN YERLİ MARKA GİRİŞİMİ MANŞETLERDE

MİTSO’NUN YERLİ MARKA GİRİŞİMİ MANŞETLERDE
19.08.2013 12:14
0
A+
A-

MİTSO’nun girişimiyle başlatılan çalışma basında yankı buldu.

*MİTSO’nun girişimiyle, başta zeytinyağı olmak üzere yerel ürünlerin süpermarketlerde yer alması için başlatılan çalışma Cumhuriyet Gazetesi’nin Ege eki ile Posta Gazetesi’nin Bodrum eklerinde manşetten yayınlandı. Aynı haber yerel basında da geniş bir şekilde yer aldı.

 

Geçen hafta içinde MİTSO’nun girişimiyle ve Milas Belediye Başkanlığının da katılımıyla başlatılan süpermarketlerde başta Milas zeytinyağı olmak üzere yerli ürünlere de yer verilmesi girişimi basında yankı buldu. Milas’ta yerel basında geniş şekilde yer alan haber, 19 Ağustos Pazartesi günü Cumhuriyet Gazetesinin Ege ekinde “Yerliye sahip çıktılar” başlığıyla manşetten verildi. Haberin üst başlığında “Milas Belediyesi ve Ticaret ve Sanayi Odası, süpermarketlerde yöreden ürünlerin yer alması için girişim başlattı” ifadesi yer aldı. Haberin alt başlığında ise “İlçenin başta zeytinyağı olmak üzere markalaşmış ürünlerinin market raflarında yerini alması için yerel yöneticiler, süpermarket yöneticileriyle bir araya geldiler” denildi.

 

Öte yandan 16 Ağustos Cuma günü Posta Gazetesinin Bodrum ekinde de MİTSO’nun öncülüğünde başlatılan süpermarketlerde yerel markalı ürünlerin yer alması girişimi manşetten yayınlandı. “Marka Savaşı” başlığıyla manşetten verilen haberin alt başlığında “Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) ile Milas Belediyesi, ilçenin markasını parlatmak için harekete geçti. Milas’taki süpermarketlerde ilçede üretilen ürünlerin satılması istendi” ifadesi yer aldı. MİTSO Yönetimi Kurulu Başkanı Reşit Özer’in büyük boy bir fotoğrafıyla  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın bir fotoğrafının da yer aldığı haberde “Bu iş herkese kazandırır” ve “Başkanlar birlikte çalışmayı sürdürecekler” ifadeleri kullanıldı. Haberin devamı, 7. sayfada  tek haber olarak okuyucuya sunuldu. Üst yarım sayfada “Milas’ta marka harekatı” başlığıyla verilen haberde Belediye Başkanı Muhammet Tokat, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile oda yönetim kurulu üyeleri Koray Türkoğlu ve Turgay Ertuğrul ile Milas’taki süpermarketlerin yöneticilerinin bulunduğu dört sütunluk bir fotoğrafa yer verildi. Haberin yan tarafına bir sütun üzerine iki kutu halinde “Milas kazanırsa siz de kazanırsınız” ve “Stant yerine raflarda sergilensin” başlıkları altında açıklamalar yer aldı.

DSCF4231