DOLAR
32,8895
EURO
35,8414
ALTIN
2.534,19
BIST
11.172,75


Muğla Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi başkanı İbrahim Zeybek MİTSO’da… “GENÇLERİN EĞİTİMİNE ÖZEL ÖNEM VERİLECEK, İŞ DESTEĞİ SAĞLANACAK”

Muğla Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi başkanı İbrahim Zeybek MİTSO’da… “GENÇLERİN EĞİTİMİNE ÖZEL ÖNEM VERİLECEK, İŞ DESTEĞİ SAĞLANACAK”
02.10.2021 10:15
0
A+
A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde oluşturulan ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının eşgüdümünde çalışmalarını sürdüren Muğla Genç Girişimciler Kurulu İl İcra Komitesi seçiminde başkan seçilen Milaslı genç işadamı İbrahim Zeybek, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘i ziyaret ederek hedeflerini anlattı. İbrahim Zeybek, Muğla GGK olarak hedeflerinin gençlerin mesleki eğitimine özel önem verileceğini ve gençlerin iş bulmalarına destek olunacağını ifade etti. 

Önceki gün MUTSO’da yapılan seçimle yeni GGK İl İcra Komitesinin belirlendiğini anlatan İbrahim  Zeybek, komitenin şu isimlerden oluştuğunu ve kendisiyle birlikte 5 Milaslı genç iş insanın komitede görev aldığını ifade etti. Yeni dönemde özellikle gençlerin mesleki eğitimine çok önem vereceklerini anlatan İbrahim Zeybek, bu amaçla meslek liseleriyle işbirliği yapacaklarını, meslek liselerinde mesleki eğitim alan gençlerin ilgili mesleklerde iş arayan işletmelere yönlendirilmesine destek vereceklerini belirtti. 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de Muğla GGK İl İcra Komitesi Başkanlığına seçilen Milaslı genç işadamı İbrahim Zeybek‘i kutlayarak MİTSO olarak genç girişimcileri destekleyeceklerini bildirdi. Reşit Özer “Muğla GGK İl İcra Komitesinin başkanın ve yönetimdeki dört ismin Milaslı olması bizim için önemli. Biz de MİTSO olarak sizin çalışmalarınızı destekleyeceğiz. Birçok konuda işbirliği yapabiliriz, projelerinizi destekleyebiliriz. Özellikle gençlerimizin mesleki eğitimleri ve iş bulmaları bizim için çok önemli. Bu konuda yapılacak çalışmalarda işbirliği yapmaktan memnuniyet duyarız. MİTSO her zaman yanınızda olacaktır” dedi. 

Öte yandan önceki gün MUTSO’da yapılan seçimlerde oluşan GGK İl İcra Komitesi şu isimlerden oluşmuştu: 

“1-Başkan:   İbrahim Zeybek     MTB  

2- Başkan Yardımcısı:.  Ayla Tiryakioğlu     MUTSO  

3- Başkan Yardımcısı:  Çağkan Uran      FTSO  

4- Başkan Yardımcısı:  Hasan Tuğrul      MTO  

5- Başkan Yardımcısı:.  Merve Bakçek Özdemir      MİTSO  

6- Üye: Zafer Çeliköz      MUTSO  

7- Üye:  Berke Altınsoy     MUTSO  

8- Üye:  Dinç Dişçigil      MUTSO  

9- Üye:  Kerim Ali Tosun   FTSO  

10- Üye:  Ergün Bağlı      MTO  

11- Üye: Özge Sedef Kırçiçeği      MTO  

12- Üye:  Dursun Demirkan     MİTSO   

13- Üye:  Hidayet Kabaçam    MİTSO   

14- Üye:  Yusuf Erol     MİTSO  

15- Doğal Üye: Mehmet Çahan    Doğal Üye  

16- Doğal Üye: Mehmet Cücen     Doğal Üye