DOLAR
32,9024
EURO
35,8369
ALTIN
2.524,39
BIST
11.172,75


MUĞLA VALİ YARDIMCISI MESTAN YAŞMAN MİTSO’YU ZİYARET ETTİ

MUĞLA VALİ YARDIMCISI MESTAN YAŞMAN MİTSO’YU ZİYARET ETTİ
28.08.2013 18:21
0
A+
A-

Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman MİTSO yönetimini ziyaret ederek Muğla ve Milas’ın kalkınması yönünde görüşlerini anlattı ve çeşitli önerilerde bulundu.

 

MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri Halil İbrahim Gülen, Koray Türkoğlu ve Ömer Eliş ile bir süre sohbet eden Vali Yardımcısı Mestan Yayman  Muğla’nın gelişmesi için ortak aklın ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi. Muğla’da ilçelerin kendi başlarına iş yapma ve kendi kendine gelişme çabası içinde olduklarını belirterek ilçelerin güçlerini birleştirerek ortak projeler geliştirmelerinin daha yararlı olacağını söyledi. Muğla’nın Türkiye’nin en uzun kıyılara sahip olduğunun sık sık söylendiğini belirten Mestan Yayman “En uzun kıyılar bizde ama bu kıyılarda bir tane modern bir gemi yapım yerimiz yok, bir tane modern gemi onarım yerimiz yok. Milas OSB önemli mutlaka ama bir de Ören’de gemi yapımı ve onarımıyla ilgili ihtisas OSB yapılmalı” diye öneride bulundu. Daha önce 2 Temmuz’da da MİTSO’yu ziyaret etmiş olan Vali Yardımcısı Mestan Yayman “Muğla’da mutlaka ortak aklı ortaya çıkarmamız gerekir” diye konuştu.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sayın Vali Yardımcımızın ziyaretinden memnun olduk. Değerli görüş, deneyim ve önerilerinden yararlandık” dedi. Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman’a Milas’ın birinci önceliğinin OSB olduğunu belirten Reşit Özer “Mutlaka bu OSB işini çözeceğiz. Bu iş ya olacak, ya olacak. Artık buradan dönüş olmaz. Arazi yapısıyla ilgili ileri sürülen bahaneleri de gerçekçi bulmuyoruz. 1996 yılından bugüne dek burası OSB arazisi olarak belirlenip plana işlenirken, kamulaştırması yapılırken pek çok kuruluşun onayı alındı. Üstelik bu arazi özellikle verimsiz arazi olduğu için tercih edildi. Yoksa Milas’ta her yer tarım arazisi iken, orman alanı iken, sit alanı, mera, zeytinlik iken bu kadar geniş bir sanayi arazisini bulabilmek mümkün mü? Ne olursa olsun, elimizden geleni yapacağız ve elbirliği ile Milas OSB’yi tamamlayacağız. Bu konuda sizlerin vereceğiniz destek de bizim için çok önemli” diye konuştu. vali yrd. mitsoda (3)