DOLAR
32,5633
EURO
34,9059
ALTIN
2.427,50
BIST
9.722,09


MİTSO – MUTSO EL ELE

MİTSO – MUTSO EL ELE
28.08.2013 14:59
0
A+
A-

*MİTSO Yönetimi, Bülent Karakuş başkanlığındaki Muğla Ticaret ve Sanayi Odası yönetimini ziyaret etti. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer Milas OSB konusunda MUTSO’nun da desteğini isterken MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Karakuş gereken desteğin verileceğini söyledi.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Milas OSB’nin önündeki engellerin aşılarak bir an önce faaliyete geçebilmesi için işbirliği yapacaklar. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Milas OSB tamamlanmadan Muğla’da başka OSB yapımına başlanamayacaklarını belirterek Milas OSB’nin tamamlanabilmesi için gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

 

MİTSO Yönetimi, Milas OSB’nin bir an önce faaliyete geçirilebilmesi için destek arayışlarını sürdürüyor. Bu amaçla Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden MİTSO Yöneticileri, Milas OSB’nin önündeki engellerin aşılabilmesi için destek istediler. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Halil İbrahim Gülen ve Turgay Ertuğrul’dan oluşan MİTSO heyeti, MUTSO’nun desteğini istediler. MUTSO Meclis Başkanı Şükrü Altınay ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş ile oda yönetim kurulu üyeleriyle görüşen MİTSO yöneticileri, iki oda arasında eskiden beri süregelen karşılıklı dayanışma ve yardımlaşma geleneğinin yeni dönemde de sürdürüleceğini vurguladılar. İki odanın işbirliği konusunda Karia Yolu projesinin önemli bir proje işbirliği olduğunu vurgulayan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, Muğla ilinin yararına olacak her konuda odalar arasındaki iş birliğinin yararına inandıklarını anlattı.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de, Milas OSB’deki son gelişmeleri anlatarak “Alyapı projelendirme işinde takılıp kaldık. Sözde üç ayda bitirilmek üzere ihalesi yapılan iş, ne yazık ki, 3 yıldır bekliyor. Bu konunun Bakanlıktan talebimiz; ya ihaleyi iptal etsinler ve işi bize bıraksınlar, biz Müteşebbis Heyet olarak yaptıralım veya ihaleyi üstelenen firmanın işi bitirmesinin sağlanması gerekiyor. Bu konuda Sayın Bakanla görüşmek üzere Muğla Milletvekili Ali Boğa ile birlikte Ankara’ya gideceğiz. Şimdi bu randevunun alınmasını bekliyoruz. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak sizin de bizim yanımızda olmanızı istiyoruz. Ankara’ya birlikte gidelim” diye davette bulundu.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in davetini olumlu karşılayan MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş “Bu konuda bize düşecek bir görev varsa elbette severek yerine getiririz. Ankara’ya da gideriz. Çünkü bu Milas’ın olduğu kadar Muğla’nın da sorunu. Milas OSB tamamlanmadan Muğla ilinde başka bir OSB’nin yapılabilmesi mümkün değil. MİTSO ile her zaman işbirliği yaparız, birbirimizi destekleriz” diye konuştu.