DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


ÖZ MİLAS’TAN MİTSO’YA ZEYTİNYAĞI TEŞEKKÜRÜ…

ÖZ MİLAS’TAN MİTSO’YA ZEYTİNYAĞI TEŞEKKÜRÜ…
05.03.2021 17:23
0
A+
A-

Milas’ın bazı mahallelerine dolmuş seferleri yapmakta olan 144 No’lu Öz Milas Taşıyıcılar Kooperatifi yöneticileri, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Odanın Milas zeytinyağının değerini yükseltmek amacıyla yaptığı çalışmalar için teşekkür ettiler.

Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kuşcu ile Yönetim Kurulu üyesi Durmuş Alaşehirli, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Soner Çamlıbelen ile görüştüler. Kendilerinin her ne kadar bir dolmuş kooperatifi olmakla birlikte aynı zamanda birer zeytin ve zeytinyağı üreticisi olduklarını belirten Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Kuşçu “Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alarak Milaslı üreticilere çok büyük bir hizmette bulundunuz. Bizler araba alacaksak zeytinyağımızı satarak alırız. Bir yatırım yapacaksak zeytinyağımızı satarak yaparız. Bu nedenle sizin Milas zeytinyağına değer kazandırmanız bizler için çok önemli” dedi ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘e teşekkür etti.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de kooperatif yöneticilerine teşekkür ederek “Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti aldık. Şimdi sıra sofralık zeytinimize de değer kazandırmak. Yakında Milas’ın yerel lezzetlerinden olan sofralık ürünümüz Milas yağlı zeytinine de AB’den coğrafi işaret alacağız. Üreticilerimiz sofralık zeytin üretimine de önem vermeliler” diye konuştu.

Yazı detayını buraya yazınız