DOLAR
32,5700
EURO
34,7581
ALTIN
2.495,33
BIST
9.524,59


Setur Marina Gökova Ören Marina Müdürü Can Polat MİTSO’da “SETUR MARİNA GÖKOVA ÖREN BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

Setur Marina Gökova Ören Marina Müdürü Can Polat MİTSO’da   “SETUR MARİNA GÖKOVA ÖREN BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK”
29.03.2016 15:54
0
A+
A-

*Geçen yıl yaz döneminde faaliyete geçen Ören’deki Setur Gökova Ören Marina, yeni sezondan umutlu.
*MİTSO’nun meclis toplantısında bilgi veren Setur Gökova Ören Marina Müdürü Can Polat, marinanın kısa sürede bir cazibe merkezi olacağını söyledi.
Milas Ören’de geçen yaz faaliyete geçen Setur Gökova Ören Marina’ın Müdürü Can Polat, MİTSO Meclis üyelerine marina hakkında bilgilendirmede bulundu. Can Polat, İstanbul Boat Show fuarında marinanın çok büyük ilgi gördüğünü belirterek “Setur Gökova Ören Marina, kısa sürede bir cazibe merkezi olacaktır” dedi.
Setur Marinalarının Koç Holding’e ait olduğunu ve 10’u Türkiye’de, 1’i Yunanistan’ın Midilli Adasında olmak üzere 11 marinasının olduğunu belirten Can Polat, bu marinaların toplam tekne bağlama kapasitesinin 6 bin 68 olduğunu ve 1000 çalışanı bulunduğunu söyledi. Setur Gökova Ören Marina’nın 420 tekne bağlama kapasitesine sahip olduğunu ve şu an itibariyle 75 teknenin bağlı bulunduğunu anlatan Can Polat, “Bizim lokasyonumuz çok iyi. Son olarak İstanbul’daki Boat Show’da çok büyük bir ilgiyle karşılaştık. Bu yıl marinaya bağlanan tekne sayısında büyük bir artış bekliyoruz” diye konuştu.
MİTSO meclis üyelerine marinanın son derece modern bir şekilde yapıldığını da anlatan Can Polat, modern bir arıtma tesislerinin ve gerektiğinde kullanılmak üzere tuzlu suyu tatlı suya çeviren bir sistemin de marinaya kurulduğunu ifade etti.
Marinada her türlü marina hizmeti sunduklarını, hava araçları kiralaması yaptıklarını, yurtiçi ve yurtdışına yönelik tur operatörlüğü ile IATA uçak bileti satışı, kongre ve seminer organizasyonları ile yurtdışı eğitim olanakları sunduklarını da belirten Can Polat, Gökova Setur Marina’daki işyerlerinin de kiraya çıkarıldığını ve bu işyerlerinin faaliyete geçmesiyle Setur Marina Gökova Ören’in tam bir cazibe merkezi haline geleceğini söyleyerek Milaslıları Setur Marina Gökova Ören’de işyeri açmaya davet etti.
MİTSO meclis üyelerinin sorularını da yanıtlayan Can Polat şunları söyledi;
“Setur Marina Gökova Ören’de dört çarşı şeklinde kümelendirilmiş 26 tane 22’şer metrekarelik, 1 tane 23, 2 tane 26, 1 tane 50 metrekarelik işyerlerimiz de var. Bunları kiraya çıkardık. Buralarda supermarket, cafe, bar ve restoranlar, alışveriş birimleri, giyim, bijuteri, kuyumcu mağazaları, kitapçı, müzik dükkanı, banka/atm olmak üzere işyerleri oluşuyor. Bir de yerel ürünlerin satışa sunulacağı işyerleri ile fast food işyerleri de olacak. Bu işyerleri de faaliyete geçtiğinde Ören’e çok büyük bir canlılık getireceğine inanıyoruz. Gökova Ören Marina’nın Milas-Bodrum Havalimanına uzaklığı sadece 59 Km’dir ve 45 dakika’da ulaşılabilmektedir. 2. alternatif Dalaman Havalimanı 115 km, 3. Alternatif İzmir Adnan Menderes Havalimanı 220 Km dir. Gökova körfezinin gözde mekanları Yediadalar, Okluk Koyu, Karacaören Koyu, Sedir adası 7-10 deniz mili mesafededir. Bunlar bizi avantajlı hale getiren özelliklerdir. Bu avantajlarla marinamız, yörenin bir çekim merkezi olacaktır”.
Setur Marina Gökova Ören Marina Müdürü Can Polat’ın sunumundan sonra MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, sunumu nedeniyle kendisine teşekkür ettiler. Setur’un Ören’e modern bir marina kazandırmış olduğunu ve bunun Milas ekonomisine çok önemli yansımaları olacağını belirterek Setur’a da teşekkür eden Reşit Özer, marina müdürü Can Polat’a üzerinde Hekatomnos lahdinin bir fotoğrafı bulunan porselen bir tabak armağan etti.

IMG_7389