DOLAR
33,0605
EURO
36,1092
ALTIN
2.572,17
BIST
11.064,85


TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk MİTSO’da sordu: ORMAN YANGININDAN ETKİLENEN AİLELERE NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ?

TOBB KGK Başkanı Nurten Öztürk MİTSO’da sordu: ORMAN YANGININDAN ETKİLENEN AİLELERE NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ?
08.09.2021 21:43
0
A+
A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kadın Girişimciler Kurulu‘nun Başkanı Nurten Öztürk, orman yangınının etkilerini araştırmak üzere arkadaşlarıyla birlikte geldiği Milas’ta MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. KGK Danışmanı Efsun Gedik ile birlikte ziyaret ettikleri MİTSO’da Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ile orman yangının etkileri konusunda görüşen TOBB – KGK Başkanı Nurten Öztürk, orman yangını nedeniyle duydukları üzüntüyü ifade etti. KGK Başkanı Öztürk yangından etkilenen ailelere nasıl yardımcı olabileceklerini sordu ve yapılabilecek yardımlara ilişkin notlar aldı. 

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, TOBB – KGK Başkanı Öztürk‘e Milas’taki orman yangınına ve etkilenen ailelere gösterdikleri duyarlık nedeniyle teşekkür etti. 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de MİTSO Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen ile orman yangınıyla ilgili izlenimlerini KGK. Başkanı Öztürk‘e anlattı. Özer, orman yangını sürecinde ve sonrasında odaya ulaşan yardım malzemelerini yangından etkilenen mahallelerin muhtarlıklarına teslim ettiklerini ve belirledikleri eksiklerin karşılanması için de çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. 

Ziyaret sırasında TOBB – KGK Başkanı Nurten ÖztürkKaymakam Mustafa Ünver Böke ile MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘e ziyaretinin anısına birer armağan sunarken Özer de KGK Başkanı Nurten Öztürk‘e, üzerinde Hekatomnos lahitinin fotoğrafı olan bir anı tabağı armağan etti ve Öztürk’ü sonraki bir tarihte UNESCO’nun geçici dünya mirası listesindeki Hekatomnos anıtmezarını görmek üzere Milas’a davet etti.