DOLAR
32,5889
EURO
34,8006
ALTIN
2.499,03
BIST
9.444,54


TOBB’UN 78. GENEL KURUL TOPLANTISI ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILDI

TOBB’UN 78. GENEL KURUL TOPLANTISI ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILDI
16.05.2022 12:58
0
A+
A-

TOBB’UN 78. GENEL KURUL TOPLANTISI ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILDI

*TOBB’nin 78’inci Genel Kurul toplantısına MİTSO da elektronik ortamda katıldı.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 78’inci Genel Kurul Toplantısı, elektronik ortamda yapıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile TOBB Konsey Başkanları TOBB Genel Merkezindeki salonda Genel Kurula katılırlarken aralarında MİTSO’nun Genel Kurul delegelerinin de olduğu 81 ilin delegeleri ise elektronik ortamda katılımda bulundu. Genel Kurulun ardından sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu “Oda ve Borsalarımızla birlikte üyelerimizin sıkıntılarını takip etmeye, dile getirmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

TOBB 78’inci Genel Kurulu kapsamında TOBB Genel Kurulu Divanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri birlikte Anıtkabiri ziyaret ederek Atatürk‘ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundular. TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Genel Kurul Başkanı Necdet Takva, Anıtkabir Şeref Defterine özetle “Biz sizlerden bağımsızlığın kıymetini, birlik ve beraberlik halinde neleri başarabileceğimizi öğrendik… Biliyoruz ki, Türk özel sektörü olarak bizlere düşün de harp meydanlarında kazanılan başarıyı taçlandıracak olan ekonomik mücadeleyi zafere ulaştırmaktır. Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve refah imkanı sağlamaktır. Bu yolda asla yorulmadan çalışacağımıza dair verdiğimiz sözün sonuna kadar arkasındayız” diye yazdılar.

Öte yandan TOBB 78’inci Genel Kurulunda Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu Başkanları yaptıkları sunumlarla komisyonlarının çalışmalarını anlattılar.

Aralarında MİTSO’nun da olduğu TOBB üyesi 365 oda ve borsanın elektronik ortamda katıldığı TOBB’un 78’inci Genel Kuruluna MİTSO temsilcileri de odadaki ekranlardan izlediler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘in doğal delege, Kadir Karagülle ile Özer Topuz‘un Genel Kurul delegeleri olarak katıldığı toplantıyı, Genel Kurulda oy kullanma hakkı olmayan MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ile Genel Sekreter Kazım Sarıoğlu da izlediler.

 

 

 

 

Yazı detayını buraya yazınız