DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


TÜRK EKONOMİ BANKASI MİTSODA

TÜRK EKONOMİ BANKASI MİTSODA
06.08.2013 17:45
0
A+
A-

*TEB İşletme Müşteri İlişkileri Yöneticisi Orhan Türkçü, Milas’ın ekonomik potansiyelinin birçok ilden daha gelişmiş olduğunu söyledi.

*TEB, MİTSO üyeleri için bazı sürpriz avantajlar sağlayacak.

Kısa adı “TEB” olan Türk Ekonomi Bankası Milas’ta bir şube açmak için hazırlıklarını sürdürüyor. MİTSO Yönetimini ziyaret eden TEB İşletme Müşteri İlişkileri Yöneticisi Orhan Türkçü Milas’ın ekonomi potansiyelinin birçok ilden daha gelişmiş olduğunu belirterek “Milas’ta bu kadar çok banka şubesinin bulunması bile bu ekonomik potansiyelin bir göstergesi” dedi.

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) İşletme Müşteri Yöneticisi Orhan Türkçü ile bankanın Operasyon Yöneticisi Uygun Uysal MİTSO yönetimini ziyaret ederek Milas’ta açmayı düşündükleri banka şubesi hakkında görüş alışverişinde bulundu. MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Muzaffer Atıcı ve Hüseyin Mat, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cuma Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Cunbul ile görüşen TEB yöneticileri Milas’ın ekonomi potansiyelinin birçok ilden daha iyi olduğunu belirterek “Herhangi bir ilde bir banka şubesi açmaktansa Milas’ta bir şube açmak çok daha önemli” diye görüş bildirdiler.

Milas hakkında çok geniş bir araştırma yaptığını belirten TEB İşletme Müşteri İlişkileri Yöneticisi Orhan Türkçü “Bir yerde bir banka şubesi açılması düşünüldüğünde orada ya tarım, ya hayvancılık, ya ticaret, ya madencilik var mı, diye bakılır. Eğer bunlardan birisi önemli ölçüde varsa orada banka şubesi açılması düşünülür. Fakat Milas’a baktığımızda burada hem tarım, hem hayvancılık, hem ticaret, hem madencilik var. Balıkçılık ise zaten başlı başına bir sektör haline gelmiş. Burada her şey var. Milas bu potansiyeli ile birçok ilden çok daha gelişmiş durumda. Herhangi bir ilde banka şubesi açmaktansa Milas’ta bir şube açmak çok daha önemli. Milas’ta zaten bu kadar çok banka şubesinin açılmış olması da Milas’ın ekonomi potansiyelini gösteriyor” dedi.

MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer de oda üyeleri için bazı avantajlar sağlayabilirlerse MİTSO olarak kendileriyle işbirliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını bildirdi. Reşit Özer “Örneğin, odamız üyeleri için özel kredi kartı hazırlayabilirsiniz. Kredi kartlarından aidat almayacağınızı duyurursanız üyelerimizin ilgi göstereceğini umuyorum” dedi.

MİTSO Meclis Başkanı Reşit Özer’in önerisin not alan TEB İşletme Müşteri İlişkileri Yöneticisi Orhan Türkçü “Bu öneriyi değerlendireceğiz. Hatta bundan daha iyisini yapabiliriz. MİTSO üyeleri için sürpriz sayılacak bazı avantajlar sağlayabiliriz” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna ise Milas’ta bir banka şubesinin daha açılıyor olmasından memnuniyet duyduğunu belirterek “Milas ekonomide bulunduğu yerden çok daha ileride olmayı hak ediyor. Son olarak düzenlediğimiz fuar bile bunun bir göstergesi. Birçok ilden daha üst seviyede bir fuar düzenliyoruz. Milas dışından çok katılım oluyor. Gelen firmalar da güzel alışveriş yapıyorlar, memnun kalıyorlar. Bunlar Milas’ın ekonomik potansiyeli için önemli göstergeler” diye konuştu.
TEB İşletme Müşteri İlişkileri Yöneticisi Orhan Türkçü Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı gezdiğini ve burada stant açanların hepsiyle görüştüğünü belirterek “Fuar gerçekten başarılı bir organizasyondu. Çok etkilendim. İnsanlar çok güzel şeyler getirmişler. Ben İzmir’deki Tarım Fuarını da gezdim ve oradaki stant açanlarla da görüştüm. Ancak ilgiden ve satışlardan hiçbiri memnun değildi. Ben fuarda stant açanların hepsiyle görüştüm. Hepsi de çok memnundu. Hepsi de çok güzel şeyler söylediler. Biz de gelecek yılki fuarda bir stant açmayı düşünebiliriz” dedi.