DOLAR
32,4199
EURO
34,4363
ALTIN
2.489,53
BIST
9.679,80


VALİLİK DE ZEYTİNCİLİK DEDİ

VALİLİK DE ZEYTİNCİLİK DEDİ
19.08.2013 16:40
0
A+
A-

*MİTSO’nun bir süredir Milas zeytinciliğinin geliştirilmesi ve zeytinyağının tanıtımı konusunda yoğun şekilde sürdürmekte olduğu çalışmalar Muğla Valiliğinden de yankı buldu.

Valilik 22 Ağustos Perşembe günü ildeki zeytinciliğin geliştirilmesi amacıyla bir toplantı düzenliyor.

 

Muğla Valiliği de zeytinciliğe el uzatıyor. Valilik, 22 Ağustos Perşembe günü Muğla’da ildeki zeytinciliğin geliştirilmesi amacıyla ilgili kuruluşların görüş ve önerilerini almak üzere bir toplantı düzenliyor. Toplantıya ildeki ticaret, ticaret ve sanayi odaları ile ziraat odaları da davet edildi.

 

MİTSO’nun bir süredir Milas zeytinciliğinin geliştirilmesi, Milas zeytinyağını coğrafi işaret tescilinin alınması, zeytinyağının tanıtımı ve Milas’taki süpermarketlerde Milas zeytinyağı ve Milas ürünlerinin de bulundurulması amacıyla sürdürdüğü çalışmalar Muğla Valiliğinden de yankı buldu. Yeni Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in 6 Ağustos’ta MİTSO’yu ziyareti sırasında MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer tarafından Milas zeytinciliğinin geliştirilmesi ve zeytinyağının tanıtımı konusunda sürdürülmekte olan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunulmuş ve bu konuda Valilikten destek istenmişti.

 

Muğla Valisi Güvencer’in MİTSO’yu ziyaretinden çok kısa bir süre sonra Valilikte, ildeki zeytinciliğin geliştirilmesi için bir toplantı düzenlenmesi Milas’ta sevinçle karşılandı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer; Muğla Valiliğinin zeytincilik konusunda düzenlediği toplantıdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Sayın Vali Mustafa Hakan Güvençer, göreve başlayalı kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, neredeyse ayağının tozuyla ilimizin zeytinciliğine el attı. :Sayın Valimizin bu kadar kısa bir süre içinde zeytincilikle ilgili bir toplantı düzenlemiş olması bizim için son derecede sevindirici. Böyle bir toplantının ilk kez düzenleniyor olması bile başlı başına önemli. Bu nedenle biz sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer’e MİTSO olarak teşekkür ediyoruz. Yapılacak toplantıdan da çok önemli sonuçlar alacağımızı umuyorum” diye konuştu.