DOLAR
32,7682
EURO
35,0901
ALTIN
2.459,44
BIST
10.471,32


Biz Örgütlü Toplumdan Yanayız

Biz Örgütlü Toplumdan Yanayız
06.08.2013 17:33
0
A+
A-

Milas Emlak Müşavirleri ve İşadamları Derneği Yönetimi, MİTSO’yu ziyaret ederek faaliyetlerinde destek istedi. M.E.M.İ.D. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sert “Milas’ta kurumlar arasında mutabakat başka yerde yok” dedi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna da ziyaretten memnuniyetini dile getirerek “Biz dürüst çalışan örgütlerin yanındayız. Biz örgütlü toplumdan yanayız” diye konuştu.

Milas Emlak Müşavirleri ve İşadamları Derneği Yönetimi MİTSO’yu ziyaret etti. M.E.M.İ.D Yönetimi Kurulu Başkanı Mehmet Sert, Genel Sekreteri Burhan Ünver, Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Bulut’un katıldığı ziyaret sırasında dernek yönetimini MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna konuk etti. M.E.M.İ.D. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sert, ilçemizde13 Temmuz 2010 tarihinde faaliyete başlayan derneklerinin bugün için 15 üyesi bulunduğunu, 30 kişinin de üyelik başvurusu yaptığını belirterek aynı işkolunda ikinci bir dernek olarak örgütlenmelerinin gerekçelerini anlattı. Mehmet Sert “İnsanlara bir şey verirseniz karşılığını alırsınız. MEMDER, 2004’te kuruldu. Ancak insanların beklentilerini karşılayamadı. Bu nedenle biz ayrılarak yeniden örgütlenme gereği duyduk” dedi. Mehmet Sert, dernek faaliyetleri kapsamında bir emlak fuarı düzenlemeyi düşündüklerini ve yapmayı düşündükleri faaliyetlerinde MİTSO yönetiminin desteğini istediklerini belirterek Milas’taki kurumlar arasındaki işbirliğine değindi. Sert “Milas’ta kurumlar arasındaki mutabakat başka bir yerde yok. Ben pek çok yeri gezip dolaştım ama böyle bir mutabakatı başka bir yerde görmedim” dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Enver Tuna da M.E.M.İ.D. yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Biz dürüst çalışan örgütlerin yanındayız. Dürüst çalışan her örgütü destekleriz. Ayrıca biz örgütlü toplumdan yanayız. Ancak örgütlü toplum başarıya ulaşır. Sivil toplum örgütleri, belediyeler birlikte hareket ederlerse Milas’ı çok daha iyi yerlere taşımak mümkün olur. Bu konuda halkın güvenini sağlamak da çok önemli” diye konuştu. İlçemizdeki yapılması gereken faaliyetler konusunda da görüşlerini açıklayan Enver Tuna “Milas’ı turizm açısından da çok daha iyi yerlere taşımak zorundayız. Milas, kültür turizmi için çok değerli bir altyapıya sahip. Ayrıca bir fuar düzenlemek çok zor bir iş. Fakat biz bunu Milas olarak başardık. Çok önemli bir fuar organizasyonunu gerçekleştirdik. Siz de ayrı bir fuar düzenlemektense 2. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda yer alırsanız, orada bir stant açarsanız daha iyi olur. Fuara pek çok ilden insanlar geldiler. Orada sizin de standınızı görürlerse sizler açısından daha yararlı olur” dedi.