DOLAR
33,0880
EURO
36,0309
ALTIN
2.560,77
BIST
11.064,85


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü düzenliyor: METAL, MADEN VE İNŞAAT SEKTÖRLERİNDE ÜCRETSİZ İŞGÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü düzenliyor: METAL, MADEN VE İNŞAAT SEKTÖRLERİNDE ÜCRETSİZ İŞGÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
13.06.2014 16:53
0
A+
A-

*Proje kapsamında Muğla ilinde metal, maden ve inşaat sektörlerinde düzenlenecek iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri 17 – 19 Haziran tarihlerinde yapılacak.

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nün 2010 – 2012 yılları arasında yürüttüğü metal, maden ve inşaat sektörlerindeki işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Koşullarının İyileştirilmesi Projesi’nin yaygınlaştırılmasına ilişkin işyerlerine yönelik eğitimler 2014 Mart ayı itibariyle başlatılmıştır. Muğla ilindeki metal, maden ve inşaat sektörlerindeki iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri 17 – 19 Haziran tarihlerinde yapılacak.

 

Eğitimler, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarının geliştirilmesine yönelik olduğundan başta işverenler olmak üzere işyerlerindeki görevli işveren vekilleri, iş güvenliği uzmanları veya iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu kişilerin katılması beklenmektedir. Bu eğitimlere katılım sağlanabilmesi için http://www.esgb.gov.tre/csgbPortal/?page=haber&id=isgip adresinde elektronik bir kayıt sistemi oluşturulmuş olup başvurular devam etmektedir. Eğitime katılım proje kapsamında her bir sektörden 30 kişi olmak üzere her bir ilde toplam 90 kişiyle sınırlıdır.

 

Aralarında Muğla’nın da bulunduğu 35 ilde başlatılan eğitimlerle, 3 bin 150 işyerine ulaşılması hedeflenmektedir.

 

Eğitimlere katılım ücretsizdir. 3 gün sürecek eğitim boyunca katılımcılara öğle yemekleri ve ders aralarındaki çay kahve ikramları ücretsiz olarak sağlanacaktır. Katılımcılara ayrıca USB bellek, organize ajanda gibi eğitim materyalleri ücretsiz olarak verilecektir.

 

Eğitimler, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarının geliştirilmesine yönelik olduğundan, başta işverenler olmak üzere işyerlerindeki görevli işveren vekilleri, iş güvenliği uzmanları veya iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu kişilerin katılması bekleniyor.

 

Eğitime katılım; proje kapsamında metal, maden ve inşaat sektörlerinde 30’ar kişi olmak üzere her bir ilde toplam 90 kişiyle sınırlandırılmıştır.

 

Eğitime katılacak olanlar, eğitimler başlamadan önce telefon ile aranarak eğitimin yapılacağı yer ve diğer ayrıntılar hakkında bilgilendirilecektir.

 

Proje kapsamında Muğla ilinde metal, maden ve inşaat sektörlerinde düzenlenecek iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri 17 – 19 Haziran tarihlerinde yapılacak.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, oda üyesi metal, maden ve inşaat sektörleri işverenleriyle çalışanlarına çağrıda bulunarak Bakanlıkça düzenlenecek iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin büyük bir şans olduğunu ve ilgililerin bir an önce bu olanaktan yararlanmak için başvuruda bulunmalarını istedi.