DOLAR
32,5085
EURO
34,5993
ALTIN
2.491,94
BIST
9.548,09


CHP Muğla Milletvekilleri Özcan ve Girgin AB coğrafi işareti için MİTSO’yu kutladı. “ZEYTİNYAĞINDA ÇITAYI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ”

CHP Muğla Milletvekilleri Özcan ve Girgin AB coğrafi işareti için MİTSO’yu kutladı. “ZEYTİNYAĞINDA ÇITAYI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ”
20.01.2021 20:49
0
A+
A-

Milas Emlak Müşavirleri Derneği (MEMDER), Milas zeytinyağına AB coğrafi işaret alınması nedeniyle Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘i kutladı. MEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kırkık, Başkan Yardımcısı Uzay Demirbaş, Genel Sekreteri İsrafil Gürsoy, MİTSO tarafından Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alınması nedeniyle MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’i ziyaret ettiler. Milas zeytinyağına AB coğrafi işareti alınmasının önemini vurgulayan MEMDER Başkanı Mehmet Kırkık “MİTSO olarak çok önemli bir iş başardınız. Bu başarınız, zeytin ve zeytinyağı üreticilerine, Milas ekonomisine çok önemli katkılar sağlayacaktır. Başarınız nedeniyle sizin şahsınızda MİTSO’yu kutlarız” dedi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de MEMDER yöneticilerinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Biz Milas zeytinyağının özelliklerine ve kalitesine hep inandık, hep güvendik. Bu inancımız ve güvenimiz boşa çıkmadı. Milas zeytinyağı AB’den coğrafi işaret almayı başaran ilk ve tek Türk zeytinyağı oldu. Biz kapıyı açtık, arkasından diğer ürünlerimiz de gelecektir. Sırada Milas yağlı zeytini var. Milas yağlı zeytinine de AB coğrafi işareti için başvurumuzu yaptık, işlemler sürüyor. Milas zeytinyağının AB coğrafi işareti, Milas ekonomisine çok katkı sağlayacaktır” dedi.