DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


Hijyen eğitiminde yeni dönem: MİTSO’NUN GIDA VE SU SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLAR İÇİN HİJYEN EĞİTİMİ BAŞLIYOR

Hijyen eğitiminde yeni dönem: MİTSO’NUN GIDA VE SU SEKTÖRÜNDE ÇALIŞANLAR İÇİN HİJYEN EĞİTİMİ BAŞLIYOR
11.04.2016 08:58
0
A+
A-

İnsan sağlığını doğrudan veya dolaylı ilgilendiren işyerleri sahiplerinin ve çalışanların almak zorunda oldukları hijyen eğitimiyle ilgili olarak yapılan yedi düzenlemeye uygun olarak MİTSO tarafından “Gıda ve su Sektöründe Çalışanlar” için hijyen eğitimi düzenleniyor. Daha önce “Gıda Teknolojisi”, “Pazarlama ve Perakende”, “Yiyecek ve İçecek Hizmetleri” üst başlığı altında toplam 20 meslekte yapılan hijyen eğitimleri “Sağlık” programı kapsamında “Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi” adı altında düzenleniyor. Daha önceki uygulamada “Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri” adı altında 7 meslekte ayrı ayrı yapılan hijyen eğitimleri ise bundan böyle “Güzellik ve saç Bakamı Hizmetlerinde Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi” başlığı altında düzenlenecek.
Yeni düzenleme gereğince MİTSO, hijyen eğitimi başlatıyor. 10 Nisan tarihinde Milas Halk Eğitimi Merkezi salonunda düzenlenecek hijyen eğitimine, daha önce “Gıda Teknolojisi” üst adı altında gruplandırılmış 7 farklı meslekte çalışanlar, “Pazarlama ve Perakende” üst başlığı altında gruplanmış 5 farklı meslekte çalışanlar, “Toplum Sağlığını Koruyucu Hizmetler” üst başlığı altındaki Su Temini ve Üretimi işinde çalışanlar ile “Yiyecek ve İçecek Hizmetleri” üst başlığı altında toplanmış 7 meslekte çalışanlar “Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi” adı altında düzenlenecek eğitime katılabilecekler.
MİTSO tarafından Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde düzenlenen hijyen eğitimi, 10 Nisan Pazar günü yapılacak. Eğitim, Milas İlçe Halk Eğitimi Merkezi salonunda yapılacak. Eğitime katılmak isteyenler, kayıtlarını çalışma saatleri içinde MİTSO’ya yaptırabilecekleri gibi, eğitimin başlamasından önce Halk Eğitimi Merkezi’nde de yaptırabilecekler.