DOLAR
32,5684
EURO
34,9408
ALTIN
2.418,72
BIST
10.391,89


İki Milas Zeytinyağının Flos Olei’nin en iyi 500 – 2021 kataloguna girmesi Milas’ı gururlandırdı “MİLAS ZEYTİNYAĞININ ÖNÜ AÇILMIŞTIR”

İki Milas Zeytinyağının Flos Olei’nin en iyi 500 – 2021 kataloguna girmesi Milas’ı gururlandırdı “MİLAS ZEYTİNYAĞININ ÖNÜ AÇILMIŞTIR”
15.10.2020 16:40
0
A+
A-

Dünyanın en iyi zeytinyağı değerlendirme kuruluşu olan Flos Olei’nin 2020 yılında yaptığı ve 2021 yılı katalogunda yer alacak dünyanın en iyi 500 zeytinyağı değerlendirmesinde Milas’tan iki zeytinyağı markasının yer alması Milas’ta sevinç ve gurur yarattı.

            İki Milas markasının Flos Olei’nin dünyanın en iyi 500 zeytinyağı listesinde yer alması, Milas ilçe sınırları içindeki “memecik” türü zeytin ağaçlarından erken hasat, soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen Milas Zeytinyağına coğrafi işaret alan Milas Ticaret ve Sanayi Odasında da büyük bir sevinçle karşılandı.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Hem sevinçliyiz, hem gururluyuz, hem de çok mutluyuz” dedi. Reşit Özer şöyle konuştu. Milas‘tan Sitare ve Osman Menteşe Çiftliği‘nin 11 yılda 10’uncu kez,  2013 yılından bu yana 8 kez değerlendirmeye katılan Kairos Zeytinevi de 6’ıncı kez adlarını dünyanın en iyi 500 zeytinyağı arasına adını yazdırmasının çok önemli olduğunu belirten Reşit Özer “Bu gösteriyor ki, Milas’ın iki zeytinyağı markasının Flos Olei’nin 2021 kataloğuna adlarını yazdırması, bu başarının bir tesadüf olmadığını gösteriyor. Milas zeytinyağının kalitesinin istikrarlı bir şekilde sürdüğünü kanıtlıyor” dedi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer şöyle konuştu:

            “Milas zeytinyağı yıllarca İzmir piyasasında ‘dökme yağ‘ olarak işlem görmüş, adeta horlanmıştı. Biz MİTSO olarak Milas zeytinyağının kalitesine ilk başından beri inandık, güvendik. Böyle bir güvenle de Milas zeytinyağına coğrafi işaret almak için başvuruda bulunma cesareti gösterdik. Zeytinyağımızın Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan coğrafi işaret alması, AB’den de coğrafi işaret almak üzere askıya çıkmış olması, bizim zeytinyağımıza olan güvencimizin ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu. Zeytinyağında dünyanın en seçkin ve saygın değerlendirme kurulu olan Flos Olei‘nin dünyanın en iyi 500 zeytinyağı arasına Milas’tan bu yıl iki zeytinyağının girmesi, aslında bizim için hiç de sürpriz olmadı. Çünkü, bu durum; inandığımız, güvendiğimiz, kalitesini bildiğimiz Milas zeytinyağının hakkının bir kez daha teslim edilmesi durumundan başka bir şey değildir. Milas zeytinyağının artık önü açılmıştır. Artık, Türkiye’de ve dünyada bilinen, kabul ve saygı gören bir Milas zeytinyağı vardır. Biz MİTSO olarak yıllardır vermiş olduğumuz emeğin ve çalışmanın sonucunda Milaslı üreticilerin gösterdikleri bu başarının gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Milas zeytinyağının adını dünyaya duyuran, kalitesini kanıtlayan sayın Ali Osman Menteşe ile Kairos Zeytinevi‘nin sahipleri Zeynep ve Cem Çelikoğlu‘na teşekkür ediyor ve bu başarıları nedeniyle kendilerini kutluyorum”