DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85


Kadın ve genç girişimciler için Daire Başkanlığı oluşturuldu. ZOOM ÜZERİNDEN GENÇ VE KADIN GİRİŞİMCİLERE İHRACAT ANLATILACAK

Kadın ve genç girişimciler için Daire Başkanlığı oluşturuldu. ZOOM ÜZERİNDEN GENÇ VE KADIN GİRİŞİMCİLERE İHRACAT ANLATILACAK
13.08.2020 14:13
0
A+
A-

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü bünyesinde kadın ve genç girişimcilere ihracat desteği sağlayabilmek için kurulan “Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı“,  ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Export Akademi / Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı oluşturdu. Program elektronik ortamda genç ve kadın girişimcilerin yararlanmasına açılırken Türkiye genelinde tüm KOBİ’lerin programdan yararlanabilmesi için 14 Ağustos Cuma günü, saat 10.00’da zoom programı üzerinden eğitim düzenlendi.

            Online Export Akademi Programını izlemek isteyen genç ve kadın girişimcilerin https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_gTEDtz5KSIKecxtJgH6wNg linki üzerinden kayıtlarını yaptırabilecekler ve programı izleyebilecekler.

             14 Ağustos Cuma günü saat 10.00’da yapılacak eğitim kapsamında “Online pazarlarda satış yöntemleri”, “Sürdürülebilir ihracat iş planlaması”, “İhracatta devlet destekleri”, “Dijital pazarlama”, “Gümrük mevzuatı ve iade çözümleri” gibi konular anlatılacak.

            Öte yandan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, oda üyesi genç ve kadın girişimcilerin ihracat konusunda bilgi sahibi olabilmeleri için mutlaka programı izlemelerini önerdi. Reşit Özer “Bu program özellikle yöremizde ihracat potansiyeli taşıyan genç ve kadın girişimcilerimiz için çok önemli bir fırsat. Milas olarak ihraç edebileceğimiz halımızdan balımıza, zeytinyağımızdan zeytine pek çok ürünümüz var. Özellikle genç ve kadın girişimcilerimiz bu potansiyeli değerlendirmeli. Onların ihracatın ayrıntıları hakkında bilgi sahibi olmaları için bu programı izlemelerini öneriyoruz” diye konuştu.