DOLAR
32,9861
EURO
35,9085
ALTIN
2.569,13
BIST
11.064,85


MİTSO, BAFA’DA ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINA BEREKET DİLEDİ…

MİTSO, BAFA’DA ZEYTİNYAĞI FABRİKALARINA BEREKET DİLEDİ…
15.11.2017 16:08
0
A+
A-

*MİTSO Yönetimi yeni zeytin hasat sezonu öncesinde ziyaret ettiği Bafa Tarım Zeytinyağı Ltd. Şirketine bol ve bereketli bir sezon dileğinde bulundu.
*Bafa’da Bafa Tarım’ın zeytinyağı fabrikasını ziyarete den MİTSO yöneticileri Milas zeytinyağının coğrafi işaret standartlarına uygun zeytinyağı üretimi için tavsiyede bulundu.
Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi yeni zeytin hasat mevsimi öncesinde, Milas’ın en yoğun zeytinliklerinin olduğu Bafa’da zeytinyağı fabrikalarını ziyaret ederek fabrika sahiplerine bereketli bir sezon dileğinde bulundu.
MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Koray Türkoğlu, yeni zeytin hasat mevsimi başlarken Milas’ın en yoğun zeytinliklerinin olduğu ve en çok zeytinyağı fabrikasının bulunduğu Bafa’daki zeytinyağı fabrikalarını ziyaret ettiler. MİTSO Yöneticileri fabrika sahiplerine bol ve bereketli bir sezon dileğinde bulundular.
Bafa’da Bafa Tarım Zeytinyağı Ltd. Şirketinin Bafa’daki zeytinyağı ve sabun fabrikasını ziyaret eden MİTSO yöneticileri firma sahibi Cem Çimen’e bu hasat döneminde Milas zeytinyağının coğrafi işaret standartlarına uygun zeytinyağı üretmesini ve bunları şişeleyerek coğrafi işaret etiketiyle satışa sunmasını tavsiye ettiler. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, firma yetkilisi Cem Çimen’e “MİTSO’nun Milas zeytinyağına coğrafi işaret almasıyla birlikte değerinde gözle görülür bir artış oldu. Dünyada coğrafi işaretli ürünlere ilgi ve güven hızla artıyor. Biz de bu duruma ayak uydurmak zorundayız. Milas zeytinyağına coğrafi işaret almış olmamız sizler için büyük bir avantaj. Milas zeytinyağı artık Türkiye’nin coğrafi işaret sahibi 5 zeytinyağından birisi oldu. Bundan yararlanabilmek için mutlaka coğrafi işaret standartlarında üretim yapılması gerekiyor. Siz kaliteli üretim yaptıkça Milas zeytinyağının pazar alanı çok daha genişleyecek” diye konuştu. Reşit Özer, Cem Çimen’e Bodrum – İzmir karayolu kenarına, fabrikanın önüne modern bir satış yeri yapmasını d önerdi.
Bafa Tarım Zeytinyağı Ltd. Şirketi sahibi Cem Çimen de Bafa markası ile iyi bir alıcı grubu oluşturduklarını anlatarak coğrafi işaretin Milas zeytinyağına önemli bir artı değer kazandıracağını söyledi. Cem Çimen, coğrafi işaret alınması nedeniyle MİTSO yöneticilerine de teşekkür etti. Zeytinyağında karışık yağ satışının mutlaka önlenmesi gerektiğini de anlatan Cem Çimen, Milas zeytinyağının tanıtımına da önem verilmesi gerektiğini söyledi.
Milas zeytinyağı sabununa büyük ilgi
Bafa Tarım Zeytinyağı Ltd. Şirketi sahibi Cem Çimen son zamanlarda Milas’ın zeytinyağı sabunlarına da büyük ilgi olduğunu belirterek özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük illerden çok talep aldıklarını anlattı. Sabun alıcılarının düzgün kesilmiş sabunlardan daha çok kaba kesimli sabun kalıplarını tercih ettiklerini anlatan Cem Çimen, “Düzgün kesilmiş sabun kalıplarının doğal zeytinyağı sabunu olmadığını, sahte olduğunu düşünüyorlar. Sabunlarımız da çok ilgi görüyor” dedi ve MİTSO tarafından zeytinyağı sabunu tanıtımına da önem verilmesini istedi.