DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


KENT BELLEĞİ İÇİN HASAN ÖZGEN MİTSO’DA…

KENT BELLEĞİ İÇİN HASAN ÖZGEN MİTSO’DA…
18.02.2021 17:03
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile Milas Belediyesi işbirliğinde Milas kent belleği arşivi ve kitabı oluşturulması çalışmaları için Milaslı ünlü belgeselci ve yönetmen Hasan Özgen davet edildi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in daveti üzerine odaya gelen Hasan Özgen, daha önce başka şehirlerde yapılmış kent belleği çalışmaları, etnografya ve  şehir müzesi gibi çalışmalarla ilgili deneyimlerini aktardı ve önerilerde bulundu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de verdiği bilgiler ve öneriler için Türkiye’nin en önemli belgeselcilerinden olan Hasan Özgen‘e teşekkür ederek “Çalışmalarımız, Milas Belediyesi işbirliğinde sürüyor. Bu konuda oldukça geniş bir deneyime sahip sayın Hasan Özgen‘e de danışmak istedik. Görüş ve önerilerinden mutlaka yararlanmak isteriz” diye konuştu.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve belgeselci, yönetmen Hasan Özgen daha sonra Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat‘ı ziyaret ederek kent belleği çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

 

Yazı detayını buraya yazınız