DOLAR
32,5196
EURO
34,8612
ALTIN
2.423,96
BIST
9.722,09


KOSGEB’den, yeni işe alınacaklar için 24 ayı geri ödemesiz, faizsiz, komisyonsuz 100 bin TL… KOŞULLARI, 9 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ MİTSO’DA ANLATILACAK…

KOSGEB’den, yeni işe alınacaklar için 24 ayı geri ödemesiz, faizsiz, komisyonsuz 100 bin TL… KOŞULLARI, 9 ŞUBAT ÇARŞAMBA GÜNÜ MİTSO’DA ANLATILACAK…
07.02.2022 17:10
0
A+
A-

Covid-19 salgınından olumsuz şekilde etkilenen mikro ve küçük işletmelere sağlanacak destek kapsamında, yeni işe alınacak her çalışan için 24 ay geri ödemesiz, faizsiz ve komisyonsuz 100 bin TL destekten yararlanabilme koşulları Milas Ticaret ve Sanayi Odasında anlatılacak. İşletme sahibinin kadın olması durumunda yeni işe alınacak her çalışan için 10 bin TL arttırımlı olarak uygulanacak destek koşullarını KOSGEB uzmanları 9 Şubat 2022, Çarşamba günü saat 14.00‘te MİTSO konferans salonunda açıklayacaklar.

“KOSGEB Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı, mikro ve küçük işletmelerin salgın koşullarında faaliyetlerini sürdürmelerinin ve geçmiş dönem ortalama istihdam seviyelerini koruyarak yeni çalışanları işe almalarını sağlamak amacıyla uygulamaya koyulmuştu. Programın uygulama koşullarına göre Covid-19 salgınından daha fazla etkilendiği belirlenen bazı hizmet ve ticaret işkollarındaki mikro ve küçük işletmelerde 1981 ve sonrası doğumlu, son 3 yılda 180 günden fazla çalışmamış üniversite veya mesleki ya da teknik lise mezunu en az bir yeni personelin 12 ay boyunca istihdam edilmesi için taahhütte bulunanlar yararlanabilecekler. Koşullara uygun olarak işe alınan her çalışan için işletme sahibi erkek ise 100 bin, kadın ise 110 bin TL destek sağlanacak. İki yıl geri ödemesiz, faizsiz ve komisyonsuz olarak sağlanacak destekten yararlanmak isteyen işletmelerin son başvuru tarihi 31 Mart 2022, saat 23.59 olarak belirlendi.

İmalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar_Ge sektörleri ile Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki mikro ve küçük işletmelerin yararlanabileceği hızlı destek programının tanımı amacıyla yapılacak bilgilendirme toplantısı MİTSO’nun daveti üzerine KOSGEL uzmanları tarafından yapılacak.

Covid-19 salgınından etkilenen mikro ve küçük işletmelere yeni istihdam karşılığında verilecek desteğin yeni işe alınacak her çalışan için iki yıl ödemesiz 100 bin TL olduğunu belirten MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer “Destek programı kapsamına giren işkollarından üyelerimizi bu önemli toplantıya davet ediyorum. Hem mikro ve küçük işletmelerimiz, hem de yeni işe girecekler için önemli bir fırsat olan bu programdan yararlanabilme koşullarını KOSGEB uzmanları odamızda anlatacaklar” dedi.

Yazı detayını buraya yazınız