DOLAR
32,2020
EURO
35,0069
ALTIN
2.504,53
BIST
10.643,58


MİLAS’IN TARİH SEVER BİR EMNİYET MÜDÜRÜ VAR

MİLAS’IN TARİH SEVER BİR EMNİYET MÜDÜRÜ VAR
02.09.2013 14:14
0
A+
A-

*MİTSO Yönetiminin ziyaret ederek kutlayıp başarılar dilediği Milas’ın yeni Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın, tarihe özel bir yakınlık duyduğunu belirterek Milas’a gelmeden önce Antik Çağın önemli coğrafyacısı Strabon ve Halikarnassoslu “Tarihin babası” olarak ünlenmiş olan Herodot’un Milas hakkında yazmış olduklarını okuduğunu anlattı.

 

*MİTSO Yöneticilerinin kutlayarak başarılar dilediği Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın Milas’ta bugüne kadar var olan trafik güvenliği ve huzur konusunda hizmet çıtasını biraz daha yükselteceklerini söyledi.

 

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, yeni atanarak göreve başlayan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın’ı ziyaret ederek kutladı ve başarılar diledi. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Yiğit, Halil İbrahim Gülen, Koray Türkoğlu ve Ömer Eliş’in katıldığı ziyaret sırasında MİTSO Yöneticileri, Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın’a Milas’ın ekonomik, tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında çeşitli bilgiler sundular. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas’ın çok önemli tarihi eserlere sahip olduğunu belirterek “Milas’ta 27 tarihi şehir ve ören yeri var. Bu bizim için büyük bir zenginlik. Buraların bir an önce turizme kazandırılmasını istiyoruz. Özellikle Uzunyuva’daki Hekatomnos anıtmezar alanı çok önemli. Ancak orada kazıların daha çok uzun yıllar süreceği söyleniyor” dedi.

 

MİTSO Yönetiminin çalışmalarını basından yakından takip ettiğini ifade eden İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın “Çalışmalarınızı basından yakından takip ediyorum. Güzel çabalarınız var. İnşallah başarılı olursunuz. Milas’a gelenin bir daha ayrılamadığı söyleniyor. Biz memuruz ama belki sonra gelir yerleşiriz. Burası güzel bir yer. Daha şimdiden 5 tarihi şehri gezdim. Ben tarihe meraklıyım. Antik Çağın ünlü coğrafyacısı ve yazarı Strabon bu bölge için ne demiş, Halikarnassoslu tarihin babası Herodot Milas için ne demiş, daha gelmeden onları açtım okudum” dedi.

 

MİTSO Yöneticileri ile sohbeti sırasında şehrin trafik ve asayiş konularına da değinen İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın “Milas’ın trafik sorunu ile ilgileniyoruz. Trafik konusunda, asayiş konusunda, şehrin güvenliği konusunda bizden önceki çıtayı biz de biraz daha yükseltmek istiyoruz” dedi.

 

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın’a yeni görevinde başarılar dileyerek Milas’ın ürünlerinden zeytinyağı ve zeytinyağı sabunu armağan etti. Reşit Özer “Biz yöremizin ürünlerini tanıtmak için yoğun bir çalışma içindeyiz. Zeytinyağımızı, sabunumuzu tanıtmak istiyoruz” diye konuştu.

IMG_9278