DOLAR
32,3550
EURO
34,4110
ALTIN
2.499,29
BIST
9.814,19


TOBB Başkanından MİTSO Başkanı Reşit Özer’e ödül gibi büyük sürpriz; “TOBB OLARAK MİLAS’A BİR OKUL YAPTIRACAĞIZ”

TOBB Başkanından MİTSO Başkanı Reşit Özer’e ödül gibi büyük sürpriz; “TOBB OLARAK MİLAS’A BİR OKUL YAPTIRACAĞIZ”
25.01.2018 08:25
0
A+
A-

*TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’e güzel bir müjde verdi; “TOBB Milas’a bir okul yaptıracak!”

*MİTSO’nun çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve çok takdir ettiklerini belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “MİTSO’nun bu güzel çalışmalarını biz de Milas’a bir okul binası yaptırarak ödüllendirmek istiyoruz” dedi.

*TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Milas’a yapılacak okulun 2019 yılında inşaatına başlanabileceğini bildirdi.

 

            Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer‘e ödül gibi bir sürpriz yaptı; Hisarcıklıoğlu, TOBB’nin Milas’a bir okul binası yaptıracağını söyledi. Hisarcıklıoğlu, okul binası yapımının 2019 yılında başlayabileceğini bildirdi.

            Katar ziyaretinin ardından MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na yaptığı ziyaret sırasında ödül gibi bir sürpriz ortaya çıktı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Özer’e “Biz TOBB olarak MİTSO’nun çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Çok güzel, çok başarılı çalışmalar yapıyorsunuz. Sizi kutlarım. Bizim de TOBB olarak sizin bu güzel çalışmalarınızı ödüllendirmek amacıyla bir sürprizimiz olacak; Milas’a bir okul binası yaptıracağız. Okulun ne okulu olacağına siz karar verin. Okul inşaatına 2019 yılında başlayabiliriz” dedi.

            MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun sürprizinden çok etkilendiğini ve çok duygulandığını belirterek Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti. Reşit Özer, “Sayın TOBB Başkanım; Biz her şeyi Milas için yapıyoruz. Milas’ın çitasını her yerde biraz daha yükseltebilmek için çalışıyoruz. Zincir marketlerin toplam raf alanının yüzde 1’inin yerel markalı ürünlere tahsis edilmesi yönündeki yasa önerimiz, sizin ilginiz ve desteğiniz sayenizde gerçekleşti. Milas zeytinyağına coğrafi işaret alırken sizin çok büyük desteğinizi gördük. Milas halılarının coğrafi işaretini Sümer Holding’den devralmak için yürüttüğümüz çalışmalarda sizin büyük desteğiniz hep yanımızda oldu. Sizin girişiminizle ‘Nefes Kredisi’ başlatıldı ve biz de üyelerimize sizin desteğinizle 1 milyon 500 bin lira nefes kredisi verebildik… Bunları yaparken sizin desteğiniz her zaman yanımızda oldu. Size çok teşekkür ediyorum. Bu okul yapılması müjdeniz, bizi gerçekten çok sevindirdi, çok mutlu etti. Bizi çok gururlandırdınız. Size ve TOBB yönetimindeki arkadaşlarınıza çok teşekkür ederim” diye konuştu.

            TOBB’nin Milas’ta bir okul binası yaptırma kararını açıklayan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer şöyle konuştu:

            “TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu, Ankara’da kendisini ziyaretimiz sırasında bizi çok sevindiren bir müjde verdi; TOBB Milas’a bir okul binası yaptıracak. Şimdi bize düşen, bir an önce bu okul binasının ne okulu olacağına karar vermek. Okul yapılacak arsa sorununu çözmek. Şimdiden kolları sıvadık, araştırmalara başladık. Bu konuda  başka sayın Kaymakamımızın, Belediye Başkanımızın, Milli Eğitim Müdürlüğünün, Muğla Sıktı Koçman Üniversitesi Rektörlüğünün,  Milas Meslek Yüksek Okulunun da görüşlerini alacağız. Buna göre hangi okul için bina yapılması gerekiyorsa TOBB’ye bildireceğiz. Okulun inşaatının 2019 yılında başlayabileceği bildirildi. Biz de bu yıl içinde bu hazırlıkları tamamlamak zorundayız. Tüm MİTSO üyelerine, Milas halkına bu güzel müjdeyi vermekten gurur duyuyorum. Milas’a hayırlı olsun”…