DOLAR
32,2247
EURO
34,9384
ALTIN
2.418,85
BIST
10.676,65


MİTSO MADENCİLERLE BULUŞTU.

MİTSO MADENCİLERLE BULUŞTU.
15.11.2018 15:23
0
A+
A-

Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın TOBB’den gelen talep doğrultusunda başlattığı sektör toplantıları kapsamında Milas’ta faaliyet göstermekte olan madencilik firmalarının davetli olduğu bir toplantı düzenlendi. Madencilerin sorunlarının ve taleplerinin yanısıra sosyal sorumluluk proje önerilerinin de değerlendirildiği toplantıda ara eleman bulunamayışı ve mesleki eğitim talepleri öne çıktı.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer’in başkanlığında yapılan madencilik sektörü toplantısına Milas’ın önde gelen madencilik firmalarından ESAN ve ITS firmaları  katıldılar. ESAN’ı Didem Aslan ve Melih Edinak’ın, ITS firmasını ise Murat Tavaslı’nın temsil ettiği toplantıda MİTSO Meclis Başkanı ve taş ve kum ocağı işletmecisi Mustafa Yüksel, MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Tiryakioğlu ve MİTSO Yönetim Kurulu Üyesi Soner Çamlıbelen de yer aldılar.

Toplantıda madencilik sektörü temsilcileri madende çalışacak teknik personel, kalifiye eleman ve ara eleman bulmakta zorluk çektiklerini belirterek bu konularda mesleki eğitim kurslarının açılmasını ve ayrıca sektörün çeşitli işlerinde çalıştırılmak üzere kadın çalışanlar için mesleki eğitim yapılmasını talep ettiler.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de toplantıya katıldıkları için madencilik sektörü temsilcilerine teşekkür ederek bundan sonra bu toplantıların sıklıkla yapılacağını söyledi. Reşit Özer “Sizlerin bizlere ileteceğiniz sorun ve öneriler, bizim tarafımızdan TOBB’ye ve TOBB kanalıyla ilgili bakanlıklara götürülecektir. Ayrıca talepleriniz hakkında Muğla milletvekillerimiz de bilgilendirileceklerdir” dedi.