DOLAR
33,0413
EURO
35,9402
ALTIN
2.546,09
BIST
11.156,20


MİLAS FUARLARI GELECEK YIL 5’ER GÜNE ÇIKACAK

MİLAS FUARLARI GELECEK YIL 5’ER GÜNE ÇIKACAK
16.03.2017 07:54
0
A+
A-

MİLAS FUARLARINA KATILAN FİRMALAR MEMNUN

*Milas’ta dört gün arayla düzenlenen Tarım ve Yapı Fuarlarına katılarak stant açan firmalar fuarlardan memnun kaldıklarını bildirdiler.

*Gelecek yıl iki fuarın tarih aralığının açılmasını isteyen firmalar ziyaretçi yoğunluğundan, stantlarının gördüğü ilgiden ve yaptıkları alışverişten memnuniyetlerini dile getirirken fuar alanının altyapısının iyileştirilmesini talep ediyorlar.

*Katılımcı firmalar Yapı Fuarının hava koşullarından etkilenmemesi için nisan ayına kaydırılmasını istediler.

* Fuarın organizatör firmasının yönetim kurulu üyesi Serdar Erdoğan gelecek yıl Milas Tarım ve Yapı Fuarların dört günden beş güne çıkarılacağını ve Yapı Fuarının nisan ayına kaydırılacağını söyledi.

Milas’ta dört gün arayla düzenlenen Tarım ve Yapı Fuarlarının ardından Milas Ticaret ve Sanayi Odası ile fuarın organizatör firması Expolink Fuarcılık tarafından fuarlara katılan yerli firma temsilcilerinin davet edildiği bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, katılımcı firmalar fuardan memnuniyetlerini dile getirirlerken gelecek yıl da fuarda yer alacaklarını açıkladılar. Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan da gelecek yıl fuar altyapısının daha da iyileştirileceğini ve fuarların dörder günden beşer güne çıkarılarak çarşamba – pazar günleri arasında düzenleneceğini ifade etti.

MİTSO ve Tarım ve Yapı Fuarlarının organizatör firması Expolink Fuarcılık tarafından fuarların değerlendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, her iki fuarda stant açan Milaslı firmalar davet edildi. MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Yiğit, Yönetim Kurulu Üyeleri; Koray Türkoğlu, Soner Çamlıbelen, Hayati Çorbacı, MİTSO Meclis üyeleri Murat Sodra, Şevket Gezer, MİTSO Genel Sekreteri Kazım Sarıoğlu, Ar-Ge ve Dış İlişkiler Sorumlusu Gülay Aytaç ile fuarda stant açan Milaslı firmaların temsilcileri katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, fuara katılarak stant açan firmalara teşekkür etti. Özer, bir gün önce oda yönetim kurulu ve fuarcılık firması temsilcisiyle fuarların durumu konusunda bir toplantı yaptıklarını ve toplantıda artıları, eksileri not ettiklerini belirterek “Bunları sizlerle de paylaşmak ve sizlerin de görüşlerinizi, önerilerinizi almak istedik” dedi. Reşit Özer, her iki fuar konusunda genel bir memnuniyet olduğunu belirterek “Ancak altyapı konusunda bazı eksiklerimiz var. Bir yandan Milas’a modern bir fuar alanı kazandırmak için çalışmalarımız sürerken bir yandan da bu süre içinde mevcut fuar alanını iyileştirmek için yapabileceklerimizi değerlendiriyoruz. Bu konuda sizlerin görüşleriniz, önerileriniz bizler için çok büyük önem taşıyor” dedi.

MİTSO Meclis Bakanı Mustafa Yüksel de Milas Tarım fuarının artık oturduğunu fakat bu yıl ilk kez düzenlenen Yapı Fuarının henüz bir bebek olduğunu belirterek “Bu bebeği büyüteceğiz. Tarım Fuarı da bebekti fakat büyüdü ve şimdi koşturuyor. Yapı fuarını da büyütüp koşturacağız. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Gerekli altyapı düzenlemeleri gelecek yıl yapılacaktır. Önümüzdeki yıl daha da başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi. Bölgenin inşaat sektörü olarak çok hareketli olduğuna dikkat çeken Mustafa Yüksel tüm inşaat malzemesi satan işyerlerinin bir araya toplanacağı bir “inşaatçılar çarşısı” kurulmasını önerdi.

Toplantıya katılanlardan Cemil Zeybek yeni ve modern bir fuar alanı yapılmasını, bunun için gereken paranın fuarlara katılacak firmalardan peşinat şeklinde alınmasını önerirken Bahattin Kaya yeni fuar alanının bir kooperatif şeklinde yapılabileceğini söyledi. Firma temsilcilerinden İbrahim Ekin fuarın kapanış saatinin daha geç saatlere kaydırılarak işten çıkacak kişilerin ziyaretinin sağlanmasını önerdi. Kerim Çetin Yapı Fuarının tarihinin hava koşullarından etkilenmemesi için nisan ayına kaydırılmasını istedi. Mehmet Doğan iki fuarın art arda yapılması nedeniyle Yapı Fuarının yeterince algılanamadığını belirterek fuarların zaman olarak arasının açılmasının iyi olacağını ifade etti.

Toplantıya katılanların eleştirilerini ve önerilerini yanıtlayan Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Erdoğan Tarım Fuarını 95 bin 211, Tarım Fuarını ise 21 bin 300 kişinin ziyaret ettiğini ve ziyaretçilerin sadece gezmeye gelen kişiler olmayıp alış veriş de yapan nitelikli bir ziyaretçi grubu olduğunu söyledi. Serdar Erdoğan gelecek yılki fuarlarla ilgili yapılacak yenilikleri de anlattı. Serdar Erdoğan ilk kez yapılan Yapı Fuarına katılan firmalara da teşekkür ederek “Sizler taşın altına elinizi koydunuz. Yapı fuarında olanlar bizim için ayrıcalıklı firmalardır. Bunun gereğini yerine getireceğiz. Çünkü ilk kez yapılan bir fuara destek verdiniz. Sizlere ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu ve gelecek yıl Tarım Fuarı ile Yapı Fuarı’nın zaman olarak arasının açılacağını ve Yapı Fuarının nisan ayına kaydırılacağını bildirdi.