DOLAR
32,3563
EURO
34,4328
ALTIN
2.513,10
BIST
9.814,19


MİLAS GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA YERLİ İLGİSİ ARTIYOR

MİLAS GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA YERLİ İLGİSİ ARTIYOR
30.01.2014 14:21
0
A+
A-

*27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında yapılacak 5. Milas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na bu yıl 30’a yakın yerli firmanın da katılması bekleniyor.

 

*Fuarda bu yıl “Kooperatifler arası bilgi yarışması”, “En iyi zeytinyağı üretimi” yarışması ve “En güzel buzağı yarışması” da yapılacak.

 

Bu yıl 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında yapılacak Milas 5. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na yerli firmaların ilgisi artıyor. Expolink Fuarcılık yetkilisi Yavuz Hakbilir ile fuar hazırlıklarını gözden geçiren MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bu yıl fuara yerli firmaların katılımının artacağını söyledi. Fuara katılacak yerli firma sayısının şimdiden 21’i bulduğunu belirten Reşit Özer “Fuarda stant açacak ve Milas’ın ürünlerini tanıtacak yerli firma sayısının bu yıl 30’u aşacağını umuyoruz. Fuara katılan firmalara KOSGEB desteği de sağlanıyor. Katılımcı firmalar fuar için yapacakları masrafların yarısın KOSGEB’den alabiliyorlar. Bu nedenle fuarda daha çok yerli firmamızın bulunmasını arzu ediyoruz” diye konuştu.

 

Öte yandan Milas 5. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı hazırlıkları konusunda bilgi veren Expolink Fuarcılık yetkilisi Yavuz Hakbilir öncelikle tanıtım çalışmalarına önem verdiklerini belirterek “Ankara’dan Milas’a kadar karayolunu afişlerle donattık. Ayrıca Ege Bölgesinde yapılan deve güreşlerinde bile Milas fuarının duyurusunu yapıyoruz. Bu yıl fuara geçen yıllara göre daha çok ilgi var. Bu nedenle fuarın sergi alanını yaklaşık 600 metrekare daha arttırdık. Geçen yıllarda yerli firmaların katılımı daha az oluyordu. Bu yıl MİTSO’nun da çabasıyla fuara katılacak yerli firmalarda artış var” dedi. Bu yılki fuarda farklı organizasyonların da yer aldığını belirten Yavuz Hakbilir “Her yıl yapılan kadın çiftçi bilgi yarışması bu yıl da yapılmayacak. Bu yıl ayrıca üç yarışma daha var. İlk gün “Kooperatifler Yarışıyor” diye bir bilgi yarışması düzenlenecek. İkinci gün, geçen yıl da yapıldığı gibi Milas zeytinyağı kalite yarışması yapılacak. Üçüncü gün ise “En güzel buzağı” yarışması yapılacak. Bu yarışmalar da fuara ayrı bir renk katacak. Bu yılki fuara katılacak firma sayısının 140’ı aşacağını tahmin ediyoruz. Zaten bunların çoğu sözleşmelerini imzalamış durumdalar” diye konuştu.